Menu
 

Āboliņš: Naudas atlikums Valsts kasē ir 2,8 miljardi eiro, bet nenotiek tās plūsma

  • Autors:  LETA
Foto: pixabay.com Foto: pixabay.com

Naudas atlikums Valsts kasē ir 2,8 miljardi eiro, bet nenotiek tās plūsma, otrdien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā sacīja Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš.

Vērtējot līdzekļu apjomu Valsts kasē, Āboliņš uzsvēra, ka "naudas ir un ļoti daudz". Pēc viņa sniegtās informācijas, līdzekļu atlikums Valsts kasē ir aptuveni 2,8 miljardi eiro. "Tas ir labi. Bet, no vienas puses, ir pieņemti lēmumi [par naudas līdzekļu iespējamu novirzīšanu] un saistības ir uzņemtas, bet, no otras puses, naudas plūsma lielā daļā gadījumā nav notikusi. Gaidām, kad nauda vairāk plūdīs no kases," sacīja Āboliņš.

Valsts kases pārvaldnieks arī informēja, ka pēdējo divu nedēļu laikā Valsts kase veikusi divas emisijas, piesaistot kopumā aptuveni 65 miljonus eiro. Āboliņa vērtējumā, pieprasījums pēc obligācijām ir augsts, vienlaikus Valsts kases pārvaldnieks novērojis, ka pieprasījums pēc divu gadu obligācijām ir lielāks, nekā pēc piecu gadu obligācijām. Āboliņš uzsvēra, ka arī turpmāk Valsts kase plāno izlaist divu un piecu gadu obligācijas.

Tāpat Valsts kases pārvaldnieks informēja par sadarbību ar starptautiskajām kredītreitingu aģentūrām, piemēram, pagājušajā nedēļā situācija Latvijā tika skaidrota aģentūrām "Moody`s" un "Standard&Poor's". Āboliņš piebilda, ka pagaidām nav zināms šo aģentūru lēmums par Latvijas kredītreitingu, tomēr abas aģentūras interesējušas par valsts sniegto atbalsta apmēru Covid-19 krīzes laikā un tā ietekmi uz valsts parāda apmēru.

Jau ziņots, ka saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu Latvijā līdz 9.jūnijam ir izsludināta ārkārtējā situācija. Pēc finanšu ministra Jāņa Reira (JV) iepriekš paustā, valsts iespējamais atbalsts Covid-19 krīzes mazināšanai sasniedzis četrus miljardus eiro.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.