Menu
 

Ražotājcenas Latvijas rūpniecībā jūnijā samazinājās par 2,8%

  • Autors:  LETA
Rūpniecības ražotāju cenu izmaiņas procentos pa mēnešiem, salīdzinot ar tādu pašu periodu iepriekšējā gadā. Infografika: LETA Rūpniecības ražotāju cenu izmaiņas procentos pa mēnešiem, salīdzinot ar tādu pašu periodu iepriekšējā gadā. Infografika: LETA

Latvijas rūpniecībā vidējais ražotājcenu līmenis šogad jūnijā, salīdzinot ar 2019.gada jūniju, samazinājies par 2,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis salīdzinājumā ar pagājušā gada jūniju samazinājies par 4,7%, bet eksportētajai produkcijai – par 1%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas samazinājušās par 2,5%, bet eksportam uz ārpus eirozonas valstīm pieaugušas par 0,3%.

Statistikas pārvaldē norādīja, ka būtiskākā ietekme bija cenu samazinājumam elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā, kā arī koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles. Cenu paaugstinošā ietekme bija iekārtu un ierīču remontam un uzstādīšanai, farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanai.

2020.gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, ražotājcenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,1%. Tostarp vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis nemainījās, savukārt eksportētajai produkcijai samazinājās par 0,1%. Gan eksportam uz eirozonas valstīm, gan eksportam uz ārpus eirozonas valstīm cenu līmenis mēneša laikā samazinājās par 0,1%.

Ražotāju cenu pārmaiņas mēneša laikā visvairāk ietekmēja cenu kritums atsevišķu pārtikas produktu ražošanā un datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā. Cenu paaugstinošā ietekme bija iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā, koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles, kā arī gāzes apgādē un elektroenerģijas tirdzniecībā.

Šogad informāciju par ražotāju cenām rūpniecībā sniedz vairāk nekā 600 uzņēmumu, kuri indeksa aprēķiniem katru mēnesi Centrālajai statistikas pārvaldei paziņo apmēram 2,4 tūkstošus cenu, no tām 1,3 tūkstošus par vietējā tirgū un 1,1 tūkstoti par eksporta tirgos realizēto produkciju un rūpnieciskajiem pakalpojumiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.