Menu
 

Olaines ķīmiskās rūpnīcas "Biolars" apgrozījums pērn palielinājās par 2,6%

  • Autors:  LETA
Foto no arhīva Foto no arhīva

Olaines ķīmiskā rūpnīca "Biolars" pērn strādāja ar 18,045 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,6% vairāk nekā 2018.gadā, savukārt peļņa samazinājās par 17,9% un bija 1,441 miljons eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka uzņēmums 2019.gadā galveno uzmanību veltīja tirgus izpētei un jaunu klientu piesaistīšanai. Pērn uzņēmuma apgrozījums Latvijā veidoja 9,3% no kopējā apgrozījuma, Eiropas Savienībā – 68,7%, bet atlikušie 22% bija apgrozījums trešajās valstīs.

"Biolars" piegādā produkciju Baltijas valstīm, Krievijai, Baltkrievijai, Kazahstānai, Ukrainai, Uzbekistānai, Vācijai, Zviedrijai, Francijai, Itālijai, Šveicei, Nīderlandei, Beļģijai, Polijai, Slovēnijai, kā arī Turcijai, Ķīnai, Indijai un citām valstīm.

Vienlaikus "Biolars" vadība norāda, ka uzņēmums plāno stiprināt savas pozīcijas gan Latvijas, gan ārzemju tirgos, turklāt, ievērojot pārskata gada darbības pozitīvos un negatīvos aspektus, kas ietekmējuši uzņēmuma finanšu rezultātus, uzņēmuma mērķis ir palielināt apgrozījumu un peļņu.

Covid-19 pandēmijas ietekmi uz uzņēmuma darbu ir grūti prognozēt, teikts vadības ziņojumā, vienlaikus norādot, ka preču ražošana un vairumtirdzniecība notiek nepārtrauktā režīmā un darbs pie 2020.gada līgumiem turpinās. Uzņēmuma vadība uzskata, ka "Biolars" spēs pārvarēt radušos situāciju.

2018.gadā "Biolars" strādāja ar 17,59 miljonu eiro apgrozījumu un 1,755 miljonu eiro peļņu. Uzņēmums nodarbojas ar organisku ķīmisko pamatvielu ražošanu, ķīmisko vielu vairumtirdzniecību, kā arī krāsu ražošanu. "Biolars" dibināts 1995.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1,708 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānija pieder vairākām Latvijas privātpersonām, lielākais īpašnieks un patiesais labuma guvējs ir Pāvels Daņilko.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.