Menu
 

Decembrī varētu stāties spēkā jaunas prasības elektroenerģijas un dabasgāzes rēķinos

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) izstrādājusi jaunus noteikumus par informāciju, kas būs iekļaujama dabasgāzes un elektroenerģijas rēķinos lietotājiem, kas varētu stāties spēkā līdz 10.decembrim, informēja SPRK pārstāve Baiba Jakobsone.

Regulatorā norādīja, ka papildus rēķinos iekļaujamā informācija sniegs lietotājam plašākas iespējas un tiesības. Līdz 20.novembrim iespējams sniegt priekšlikumus un komentārus par konsultāciju dokumentu.

SPRK Tirgus uzraudzības nodaļas vadītājs Jānis Negribs pauda, ka, strādājot pie šiem noteikumiem, SPRK vērsa uzmanību uz to, lai lietotājiem būtu ērti pieejama informācija par rēķinā iekļauto izmaksu sadaļām, piegādātās enerģijas sastāvu un apjomu, kā arī kārtību, kādā mainīt esošo tirgotāju.

"Mēs turpinām virzību uz to, lai rēķins kalpotu kā "rokasgrāmata" - informācijas atrašanai vienuviet. Tas ļaus lietotājiem apzināties esošās saistības, tiesības un iespējas, kā arī nākotnē pieņemt gudrus lēmumus par energoefektivitātes veicināšanu," norādīja Negribs.

Noteikumi ir papildināti ar vairākām būtiskām prasībām. Daļu no tām tirgotāji jau šobrīd ir izvēlējušies iekļaut rēķinos, bet daļa - ir jaunas, piemēram, līguma beigu datums, tirgotāja maiņas iespējas, detalizēts dabasgāzes rēķinā iekļauto izmaksu komponenšu atspoguļojums u.c.

Noteikumi ņem vērā arī prasības, ko paredz Elektroenerģijas tirgus likums. AS "Augstsprieguma tīkls" pienākums ir veikt saražotās elektroenerģijas izcelsmes apliecinājumu administrēšanu. Proti, operators turpmāk būs atbildīgs par Latvijā piegādātās elektroenerģijas sastāva aprēķināšanu, atsevišķi izdalot "zaļo enerģiju", kuras ražošanā izmanto atjaunojamos resursus, un fosilo enerģiju. Informācija par elektroenerģijas sastāvu tiks publicēta "Augstsprieguma tīkls" mājaslapā un tirgotājiem tā būs jāizmanto lietotāju informēšanā.

Paredzams, ka lietotājiem tiks dota iespēja saņemt plašu papildu informāciju no tirgotāja, tostarp par minēto elektroenerģijas izcelsmi. Tāpat, piemēram, būs iespēja pieprasīt sniegt informāciju par patēriņa datiem katrā norēķina periodā, ja dati tiek nolasīti attālināti, vai arī iesniegti, izmantojot tirgotāja mājaslapu.

Plānots, ka noteikumi varētu stāties spēkā līdz 10.decembrim.

Šādas jaunas elektroenerģijas rēķinos iekļaujamās prasības paredz ieviest Eiropas Komisijas Direktīva., kuras mērķis ir sekmēt galalietotāju iesaisti, nodrošināt aizsardzību un spēcināt galalietotāju pratību. SPRK ieskatā, pakāpeniski vienlīdzīgas prasības ir ieviešamas arī dabasgāzes nozarē, nodrošinot līdzvērtīgu tirgus pieeju un caurskatāmību.

Ar konsultācijas dokumentu iespējams iepazīties SPRK mājaslapā. Priekšlikumus un komentārus par konsultāciju dokumentu projektu var sniegt līdz šā gada 20.novembrim, nosūtot tos uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.