Menu
 

Grantu programmā "(ie)dvesma" par 70 000 eiro atbalstīs deviņas Pierīgas jauno uzņēmēju idejas

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - SEB banka Foto - SEB banka

Noslēdzoties jauno uzņēmēju atbalsta programmai "(ie)dvesma", ko īsteno SEB banka kopā ar Jūrmalas pilsētu, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Siguldas un Stopiņu novadiem, izvēlētas deviņas perspektīvākās biznesa idejas, kuru autori to īstenošanai saņems finansiālu atbalstu. Bankā informēja, ja kopējais šogad piešķirto grantu apjoms ir 70 000 eiro.

Šogad grantu programmā (ie)dvesma tika saņemts rekordliels pieteikumu skaits jaunu biznesa ideju attīstīšanai Pierīgā – 77. Visvairāk uzņēmēju ieceres un darbības jomas saistītas ar tekstilizstrādājumu un pārtikas produktu ražošanu, e-platformu un aplikāciju izstrādi, kā arī tūrisma pakalpojumu un atpūtas vietu attīstīšanu. Vairākas idejas saistītas arī ar medicīnas un skaistumkopšanas pakalpojumiem, bērnu un pieaugušo izglītību un sporta aktivitātēm.

Grantu ieguvēji programmā "(ie)dvesma" 2020. gadā:

SEB bankas grants 10 000 eiro apmērā piešķirts uzņēmumam SIA “DoctoWell” jaunas programmatūras izstrādei, kas nodrošinās ērti lietojamu digitālo vidi veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai.

Jūrmalas pilsēta grantu 10 000 eiro apmērā piešķīra uzņēmumam SIA “Skill Box”, kas plāno izveidot ērti pārvietojamu laukumu individuāliem hokeja treniņiem un spēlētāju prasmju uzlabošanai.

Ķekavas novada pašvaldības grantu 10 000 eiro apmērā saņems uzņēmums SIA “Natural Cuddles”, lai ražotu jaundzimušo aprūpei nepieciešamus tekstilizstrādājumus.

Mārupes novada domes grantu 10 000 eiro apmērā saņems uzņēmums SIA “Plant Made Foods”, lai attīstītu inovatīva un veselīga produkta – fermentēta dzēriena no zaļo griķu piena – ražošanu.

Olaines novada pašvaldības grants  8820 eiro apmērā piešķirts uzņēmumam SIA “A’Polli”, lai paplašinātu premium klases šokolādes ražošanu un radītu jaunus produktus.

Siguldas novada pašvaldība šogad atbalstīja trīs biznesa projektus – SIA “SimDevs” saņems grantu 1969,19 eiro apmērā video spēļu izstrādei, IK“PienaLote” piešķirts grants 1998 eiro apmērā, lai radītu bērnu apģērbus ar dzīvnieku apdruku un gleznojumu, savukārt grantu 6000 eiro apmērā saņems SIA “Skaņkārta” (“Yamaha” mūzikas skola), lai attīstītu muzikālās nodarbības bērniem.

Stopiņu novada domes grants  9946 eiro apmērā piešķirts uzņēmumam SIA “Mana Karte” interneta platformas izstrādei maršrutiem brīvdienu pavadīšanai un atpūtai Latvijā.

SEB bankā atgādina, ka saņemto pieteikumu atlase notika trīs kārtās, izvērtējot gan to atbilstību programmas kritērijiem, gan biznesa plānu un idejas potenciālu. Iesniegtos projektus vērtēja žūrijas komisija, kuras sastāvā bija uzņēmējdarbības profesionāļi un pašvaldību pārstāvji. No visām iesniegtajām idejām līdz noslēdzošajai kārtai – tiešsaistes prezentācijām žūrijai – tika izvirzītas 24 pārliecinošākās.

Grantu programma “(ie)dvesma” norisinājās jau ceturto reizi, un tās mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības attīstību Pierīgā. Finansējuma saņemšanai varēja pieteikties gan privātpersonas, kas plāno uzsākt savu biznesu, gan arī jau esoši uzņēmumi, kas veic vai plāno veikt saimniecisko darbību kādā no sešām grantu programmā iesaistītajām pašvaldībām un dibināti pirms ne vairāk kā trim gadiem. Maksimālā naudas summa, uz ko varēja pretendēt viens granta saņēmējs, ir 10 000 eiro, un kopējais pieejamo grantu apmērs šogad bija 70 000 eiro. 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.