Menu
 

Paplašina Čeku loterijas darījumu dokumentu klāstu un ievieš nozaru čeku izlozes

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Saeima pirmdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Čeku loterijas likumā, ar kuriem paplašināti darījumu apliecinošo dokumentu veidi, kas reģistrējami dalībai loterijā.

Līdz šim dalībai Čeku loterijā ir bijis iespējams reģistrēt čekus, kvītis un biļetes, taču iedzīvotāju ieradumi veikt preču pasūtījumus internetā vai veikt apmaksu par saņemtiem pakalpojumiem pēc rēķina saņemšanas ir plaši izplatīti. Tāpēc likumā noteiktas iespējas reģistrēt dalībai Čeku loterijā arī rēķinus par saņemtas preces vai pakalpojuma samaksu.

Tāpat, lai veicinātu iedzīvotāju aktivitāti pieteikt dalībai Čeku loterijā čekus, kvītis vai rēķinus par darījumiem nozarēs ar augstu ēnu ekonomikas īpatsvaru, likumā noteiktas nozares čeku izlozes. Ar iespējām laimēt īpašas balvas tiks vairota iedzīvotāju vēlme pieprasīt čekus vai citus darījumu apliecinošus dokumentus tieši šajās izvēlētajās nozarēs, skaidro izmaiņu autori.

Loterijas mērķis ir veicināt arī nodokļu saistību labprātīgu izpildi un pēc čeku reģistrācijas Valsts ieņēmumu dienestam ir iespējas veikt datu ticamības novērtējumu, novēršot zaudējumus valsts budžetam, kad netiek pareizi aprēķināti un maksāti nodokļi no darba algām, nav nodrošināta saimnieciskās darbības izsekojamība, pieļauti pārkāpumi deklarāciju un pārskatu iesniegšanā un aizpildīšanā vai kad nav ievērota preču uzskaites un attaisnojuma dokumentu reģistrācijas kārtība.

Pieņemtie likuma grozījumi ir daļa no 2021.gada budžetu pavadošās likumprojektu paketes.

Jau ziņots, ka Valsts ieņēmumu dienesta (VID) rīkotajā čeku loterijā iedzīvotāji gada laikā reģistrējuši 16,6 miljonus maksājuma dokumentu un informācija no loterijā iesniegtajiem čekiem ļāvusi VID atklāt un novērst uzņēmēju pārkāpumus, tādējādi gada laikā palielinot budžeta ieņēmumus par 1,2 miljoniem eiro, aģentūru LETA informēja VID.

Čeku loterijas rezultātā veikto preventīvo pasākumu un tematisko pārbaužu laikā 932 uzņēmēji pēc VID aicinājuma ir iesnieguši precizētas deklarācijas un papildus deklarējuši nodokļus 1 195 731 miljonu eiro apmērā. VID veikto 43 tematisko pārbaužu rezultātā piemērots naudas sods 21 540 eiro apmērā. Tādējādi, čeku loterijai Latvijā norisinoties tieši gadu, valsts budžeta ieņēmumi palielināti par 1 217 271 eiro.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.