Menu
 

Faktiskā bezdarba līmenis Latvijā decembrī pieaudzis līdz 8,3 procentiem

  • Autors:  Apriņķis.lv
Faktiskā bezdarba līmenis un reģistrētā bezdarba līmenis pa mēnešiem. Grafika – CSP Faktiskā bezdarba līmenis un reģistrētā bezdarba līmenis pa mēnešiem. Grafika – CSP

2020.gada decembrī faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 8,3 %, kas salīdzinājumā ar novembri ir par 0,4 procentpunktiem vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Darbaspēka apsekojuma (DSA) dati.

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 7,7 %, kas ir par 0,3 procentpunktiem vairāk nekā novembrī. Salīdzinot ar pagājušā gada decembri, vērojams bezdarba līmeņa pieaugums – 1,7 procentpunkti faktiskā bezdarba līmenim un 1,5 procentpunkti reģistrētā bezdarba līmenim.

Pērnā gada decembrī Latvijā bija 80,5 tūkstoši bezdarbnieku, kas ir par 3,9 tūkstošiem vairāk nekā novembrī un par 16,8 tūkstošiem vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Pēdējo 10 mēnešu laikā kopš pirmās ārkārtējās situācijas izsludināšanas salīdzinājumā ar 2020. gada februāra faktiskā mēneša bezdarba datiem, bezdarbnieku skaits pieaudzis par 8,9 tūkstošiem.

CSP precizē, ka reģistrētā bezdarba līmenis tiek aprēķināts, izmantojot NVA un CSP veiktā DSA datus. Faktiskā bezdarba līmenim izmanto apsekojuma nekoriģētus ikmēneša novērtējumus. NVA dati ir tikai par darbspējas vecuma iedzīvotājiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.