Menu
 

"Olainfarm" plāno dividendēs par pagājušo gadu izmaksāt 0,17 eiro par akciju

  • Autors:  LETA
Foto – LETA Foto – LETA

Zāļu ražotāja AS "Olainfarm" plāno dividendēs par pagājušo gadu izmaksāt 0,17 eiro par akciju, otrdien "Olainfarm" vebinārā sacīja uzņēmuma valdes locekle Zane Kotāne. Kopumā dividendēs par 2020.gadu akcionāriem plānots izmaksāt 2 394 463 eiro. Jautājumu par dividenžu izmaksu uzņēmuma valde lūgs iekļaut nākamās "Olainfarm" akcionāru sapulces darba kārtībā, piebilda Kotāne.

"Olainfarm" koncerna apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 122,157 miljoni eiro, kas ir par 11% mazāk nekā 2019.gadā, savukārt koncerna peļņa samazinājusies 2,3 reizes un bija 9,478 miljoni eiro.

Šogad "Olainfarm" plāno gūt ieņēmumus 101 miljona eiro apmērā, savukārt kompānijas peļņa paredzēta 6,5 miljonu eiro apmērā. Vienlaikus "Olainfarm" koncerna ieņēmumi šogad plānoti 140 miljonu eiro apmērā, kas ir par 14% vairāk nekā 2020.gadā, bet koncerna peļņa 2021.gadā plānota 8,6 miljonu eiro apmērā.

"Olainfarm" pārstāvji arī norāda, ka 2021.gadā pētniecības un attīstības izmaksas veidos 10% no "Olainfarm" mātesuzņēmuma ieņēmumiem. Šim virzienam plānoti ieguldījumi 10,2 miljonu eiro apmērā, kas tiks novirzīti jaunas darba vides izveidei un iekārtu iegādei, kā arī turpinot ieguldījumus esošo produktu portfeļa pozicionēšanā jaunos ārvalstu tirgos.

Jau vēstīts, ka "Olainfarm" koncerna auditētais apgrozījums 2019.gadā bija 137,219 miljoni eiro, kas ir par 10,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa pieauga divas reizes un bija 22,263 miljoni eiro.

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. "Olainfarm" lielākais akcionārs ir "Olmafarm" (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm: Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. "Olainfarm" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.