Menu
 

"Olainfarm" koncerna peļņa pirmajā pusgadā samazinājusies par 23%

  • Autors:  LETA
Foto - LETA Foto - LETA

Zāļu ražotājas AS "Olainfarm" koncerns pirmajā pusgadā strādāja ar 66,671 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 0,5% vairāk nekā 2020.gada pirmajā pusgadā, savukārt koncerna peļņa bija 7,668 miljoni eiro, kas ir par 23,4% mazāka nekā attiecīgajā periodā pirms gada, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".

Paziņojumā teikts, ka 2021.gada sešos mēnešos grupas bruto peļņa bija 38,662 miljoni eiro, kas ir samazinājums par 2,188 miljoniem eiro jeb 5%, salīdzinot ar to pašu periodu pagājušajā gadā. Vienlaikus bruto peļņas rentabilitāte pārskata periodā bija 58%, kas ir 3,5 procentpunktiem samazinājums salīdzinājumā ar 2020.gada rādītāju 61,5%.

Savukārt grupas peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas (EBITDA) 2021.gada sešos mēnešos bija 12,129 miljoni eiro, kas ir par 32% jeb 5,795 miljoniem eiro mazāk nekā par tādu pašu periodu 2020.gadā. "Olainfarm" koncerna EBITDA rentabilitāte bija 18,2%.

"Apkopotie finanšu rādītāji par šī gada pirmajiem sešiem mēnešiem apliecina "Olainfarm" grupas izaugsmi. Salīdzinot ar pagājušā gada šo pašu periodu finanšu rādītāji ir stabili auguši gan "Olainfarm", gan meitas uzņēmumiem, kas nozīmē, ka dodamies pareizā virzienā. Arī pandēmija nav būtiski ietekmējusi mūsu darbību. Joprojām mūsu lielākais noieta tirgus ir Krievija, kur ir vērojams būtisks zāļu pārdošanas pieaugums. Otro pozīciju šobrīd ir ieņēmusi Ukraina, savukārt ierasti otrais lielākais - Baltkrievijas tirgus ir noslīdējis uz trešo pozīciju. Kopumā finansiāli mums iet saskaņā ar budžetā plānoto un rezultāti mums ir labi," komentēja "Olainfarm" valdes priekšsēdētājs Jānis Buks.

"Olainfarm" paziņojumā biržai teikts, ka šā gada pirmajā pusgadā koncerns turpināja primāro terapeitisko jomu produktu virzību un attīstību. Būtiskākās terapeitiskās jomas grupas darbībai ir nervu sistēmas preparāti, antibakteriālie medikamenti, sirds un asinsvadu un pretalerģijas preparāti. Neraugoties uz kritumu visās terapeitiskās kategorijās visos tirgos, pieprasītākās kategorijas neiroloģija, kardioloģija un pretalerģijas līdzekļu joma pārspēj tirgu un palielina tirgus daļu attiecīgajās terapeitiskās kategorijās.

2021.gada pirmajos sešos mēnešos lielākais pārdošanas apjoms bija Latvijā, sasniedzot 19,684 miljonus eiro, kas ir 552 000 jeb 3% vairāk nekā tajā pašā periodā iepriekšējā gadā. Latvijas pārdošanas apjoms ir 30% no grupas kopējiem ieņēmumiem.

Savukārt realizācijas apjoms Krievijā šā gada sešos mēnešos bija 18 092 miljoni eiro, kas ir samazinājums par 1,601 miljonu eiro jeb 8% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Vienlaikus "Olainfarm" vadība norāda, ka iepriekšējā gada pārdošanas rādītāji ietver neplānotas piegādes uz Krieviju deviņu miljonu eiro apmērā saistībā ar izsludināto medikamentu serializāciju.

Grupas meitasuzņēmums Krievijā aktīvi darbojas, veiksmīgi izmanto spēcīgu digitālo komunikāciju, pacientu atbalsta programmas, kurās diskutē par nemieru un trauksmi, un izglītības platformu veselības aprūpes profesionāļiem.

Koncerna paziņojumā arī uzsvērts, ka grupas finanšu stāvoklis 2021.gada pirmajā pusgadā ir stabils. Sekmīga grupas operacionālā darbība ļāva 2021.gada jūnijā beigās uzkrāt naudas līdzekļus 25,881 miljona eiro apmērā. Saskaņā ar 2021.gada 18.jūnija akcionāru sapulcē pieņemto lēmumu, "Olainfarm" 12.jūlijā izmaksāja dividendes 2,394 miljonu eiro apmērā jeb 17 centus par vienu akciju.

Vairāki grupas uzņēmumi izmantoja Latvijas valsts sniegtās iespējas saņemt finansiālu atbalstu Covid-19 seku mazināšanai un medicīnas personāla motivēšanai. Kopumā 2021.gada pirmajos sešos mēnešos koncerna uzņēmumi ir saņēmuši Latvijas valsts finansiālu atbalstu 183 000 eiro apmērā.

Pēc koncerna vadības vēstītā, šā gada pirmajā pusgadā veikta četru trešās fāzes klīnisko pētījumu plānošana un nepieciešamās darbības pētījumu uzsākšanai, kurus, ievērojot ar Covid-19 pandēmiju saistītos ierobežojumus un riskus klīnisko pētījumu īstenošanā, tika plānots uzsākt 2021.gadā.

Tāpat 2021.gada otrajā ceturksnī sākta brīvprātīgo uzņemšana trešās fāzes klīniskā pētījuma perifērās nervu sistēmas slimību ārstēšanai ietvaros.

"Olainfarm" noslēgusi licencēšanas un piegādes līgumu ar "Adalvo" par jauna uroloģijas produkta ieviešanu 17 valstīs 2022. - 2023. gados. "Adalvo", daļa no "Alvogen: grupas, ir viena no vadošajām B2B farmācijas kompānijām Eiropā.

Pārskata ceturksnī investīcijas galvenokārt veiktas ražošanas, produktu attīstības, informāciju tehnoloģiju un digitalizācijas jomā. Covid-19 pandēmijas ierobežojumi un ekonomiskās sekas būtiski ietekmējuši grupas iespējas realizēt plānotās investīcijas.

Jau ziņots, ka "Olainfarm" koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 122,157 miljoni eiro, kas ir par 11% mazāk nekā 2019.gadā, savukārt koncerna peļņa samazinājās 2,3 reizes un bija 9,478 miljoni eiro.

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. "Olainfarm" lielākais akcionārs ir "Olmafarm" (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm - Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. "Olainfarm" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

"Olainfarm" obligātajā akciju atpirkumā uzņēmuma mazākuma akcionāri "Repharm" grupas kompānijai "AB City" pārdevuši 17,23% no kopējā "Olainfarm" balsstiesīgo akciju kopskaita. "AB City" paziņojusi, ka līdz ar obligātā akciju atpirkuma noslēgšanos ir ieguvusi 48,08% balsstiesību "Olainfarm".

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.