Menu
 

Augustā sasniegts augstākais patēriņa kredītu pieprasījumu skaits pēdējo divu gadu laikā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Bankas “Citadele” dati liecina par ievērojamu pieaugumu patēriņa kredītu pieteikumos vasaras mēnešos, īpaši augustā. Salīdzinot ar gada sākumu, augustā kopējais pieteikumu skaits pieaudzis par 72 %. Lielākais pieprasījums patēriņa kredītam ar konkrētu mērķi ir mājokļa labiekārtošanai un auto iegādei.

Vislielākā interese šovasar klientiem ir par neliela apjoma aizdevumu mājokļa labiekārtošanai. Remonta darbiem klienti vidēji aizņemas sākot no 3200 eiro. Savukārt auto kredīta pieteikumu skaits šī gada augustā pārsniedza pirms pandēmijas jeb 2019. gada vidējo pieteikumu apjomu. Lietotu auto iegādei klienti vidēji ņem 4000 eiro lielu aizdevumu.

Pandēmija ievērojami veicinājusi klientus pieteikties patēriņa kredītam attālināti mājas lapā vai internetbankā. Augustā 92 % no patēriņa kredīta pieteikumiem ir iesniegti attālināti.

“Pieaugums vērojams visos patēriņa kredīta mērķos, tomēr mazāku pieaugumu varam redzēt kredītkaršu kredītlimita pieprasījumos. To visdrīzāk varam skaidrot ar klientu izpratnes palielināšanos par dažādu pirkumu nozīmību un atbildīgāku tērēšanu. Pandēmija veicinājusi klientu prasmi uzkrāt mērķtiecīgiem projektiem un mazāk tērēt sīkumiem, līdz ar to klienti aizņemas konkrētam mērķim, nevis ikdienas tēriņiem,” skaidro “Citadeles” privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītājs Jānis Mūrnieks.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.