Menu
 

"Putnu fabrikas "Ķekava"" vistas ik gadu apēd vidēji 40 000 tonnas graudu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Lai AS “Putnu fabrika Ķekava” vistām nodrošinātu kvalitatīvu un drošu pārtiku, uzņēmums no pašmāju ražotājiem iepērk līdz pat 85 % kviešu graudu. Vistas gadā vidēji apēd 65 000-70 000 tonnas barības, no kuriem ap 40 000 tonnu ir graudi, informēja uzņēmumā.

Viens cālis savā dzīves ciklā apēd vidēji 3,2 kg barības, tai skaitā 2 kg graudu. Putniem nepieciešamās kombinētās lopbarības sastāvā ir 65 % kviešu graudu, tāpēc uzņēmums izvēlas tikai augstākās kvalitātes kviešus. Katru rudeni “Putnu fabrika Ķekava” iepērk tieši vietējo ražotāju graudus un gadu no gada šis apjoms pieaug, lai nodrošinātu pārtiku visām vistām, kas mājo putnu fermās. Kopējā šo fermu platība ir 128 hektāri: 93 ha atrodas Ķekavā, savukārt 35 ha – Bauskā.

Lai nodrošinātu vistas ar nepieciešamo graudu daudzumu, “Putnu fabrika Ķekava” ilgstoši sadarbojas ar vairākām zemnieku saimniecībām. Starp vietējiem ražotājiem, ar kuriem ir izveidojusies sadarbība jau vairāk nekā 20 gadus, ir “Vites”, “Smildziņas”, “Brūveri”, “Kraujas” un “Brāzmas”.

“Tam, ka mēs savām vistām un cāļiem lielāko barībai nepieciešamo graudu apjomu iegādājamies tieši pie pašmāju ražotājiem, ir divi būtiskākie iemesli. Pirmais no tiem ir augstā izejvielu kvalitāte, kas ir saskaņā ar mūsu pašu nemainīgi augstajiem kvalitātes standartiem,” stāsta AS “Putnu fabrika Ķekava” valdes priekšsēdētājs Andrjus Pranckevičs.

“Otrs, tikpat būtisks iemesls ir tas, ka tādējādi arī mēs kā vietējais pārtikas ražotājs atbalstām citus pašmāju ražotājus un piegādātājus. Rūpīgi atlasītas lopbarībai nepieciešamās sastāvdaļas, rūpes par mūsu vistām un cāļiem, kā arī ilggadēja veiksmīgā sadarbība sekmē to, ka saviem patērētājiem piedāvājam augstvērtīgus vistas gaļas produktus. Ikviens mūsu pircējs un sadarbības partneris ir mūsu dzinējspēks un vērtētājs, tāpēc atbalstām un turpināsim atbalstīt savējos, iepērkot vietējā reģiona graudus.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.