Menu
 

"Olainfarm" vadība: Iespējamā akciju izslēgšana no biržas bažas par uzņēmuma attīstības plāniem nerada

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Zāļu ražotāja AS "Olainfarm" akciju iespējamā izslēgšana no biržas nerada nekādu bažas par uzņēmuma tālākiem attīstības plāniem, aģentūrai LETA uzsvēra kompānijas valdes priekšsēdētājs Jānis Buks un padomes priekšsēdētājs Juris Bundulis, komentējot plānoto 14.oktobra akcionāru sapulces lēmumu par akciju izslēgšanu no biržas.

"Es par to vairāk neko nezinu. Tomēr akcionāriem ir tiesības uz akcionāru sapulci izvirzīt jebkuru jautājumu," sacīja Bundulis.

Viņš atzina, ka iepriekš baumu līmenī bija dzirdējis runas arī par šādu iespējamību, tomēr viņš baumām uzmanību nepievēršot. Akciju izslēgšanas no biržas iespējamība bažas par uzņēmuma attīstību neradot. 

"Mums ir ļoti skaidri uzņēmuma attīstības plāni un mēs domājam par tiem," teica Bundulis.

Līdzīgu viedokli pauda arī Buks. "Ir zināms plāns, ir zināms, kur mums jāiet, kas jādara. Strādājam pie jaunas stratēģiskās attīstības vīzijas 2022. -2027.gadam, lai ietu tikai uz priekšu," teica Buks.

Jau ziņots, ka "Olainfarm" akcionāri oktobra vidū lems par uzņēmuma akciju izslēgšanu no biržas, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai "Nasdaq Riga". Uzņēmuma ārkārtas akcionāru sapulce sasaukta 14.oktobrī plkst.11.

Jautājums par "Olainfarm" akciju izslēgšanu no regulētā tirgus un citi jautājumi darba kārtībā iekļauti pēc akcionāra SIA "Olmafarm", kas pārstāv 42,56% no "Olainfarm" pamatkapitāla, pieprasījuma.

"Olainfarm" valde vērš akcionāru uzmanību, ka akcionāram, kurš šajā jautājumā balsojis "par", var rasties tiesiskas sekas, tas ir, pienākums izteikt obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu atbilstoši Finanšu instrumentu tirgus likumam.

Tikmēr veselības uzņēmumu grupas "Repharm" mātesuzņēmums AS "AB City", ņemot vērā plānoto "Olainfarm" akcionāru sapulces lēmumu par akciju izslēgšanu no biržas "Nasdaq Riga", ievietojis biržā akciju pirkšanas uzdevumu par cenu 9,26 eiro, kas tiks uzturēts, līdz sāksies obligātā akciju atpirkšana.

Paziņojumā biržai teikts, ka "AB City" kontrolē ir 48,1% no "Olainfarm" balsstiesībām, un saskaņā ar Finanšu instrumentu tirgus likumu pirms akciju izslēgšanas no regulēta tirgus ir jāveic obligāta akciju atpirkšana.

Pēc "AB City" aprēķiniem akciju atpirkšanas cena būs 9,26 eiro par katru akciju.

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. "Olainfarm" lielākais akcionārs ir "Olmafarm" (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm - Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai.

Tomēr FKTK padome atļāva "AB City" izteikt "Olainfarm" akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu, jo "AB City" uz netiešas līdzdalības pamata bija ieguvusi no "Olainfarm" akcijām izrietošās balsstiesības, kas veidoja 30,85% no balsstiesīgo akciju kopskaita. "AB City" akciju atpirkšanas obligātajā piedāvājumā un papildus izsludinātajā akciju pārdošanas iespējā palielināja līdzdalību "Olainfarm" kapitālā līdz 48,1%.

"Olainfarm" koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 122,157 miljoni eiro, kas ir par 11% mazāk nekā 2019.gadā, savukārt koncerna peļņa samazinājās 2,3 reizes un bija 9,478 miljoni eiro.

"Olainfarm" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.