Menu
 

Elektrības biržas cena Latvijā pirmo reizi kopš augusta nokritusi zem 100 eiro par megavatstundu

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Pagājušajā nedēļā Latvijā elektroenerģijas biržas vidējā cena samazinājās par 17% līdz 94 eiro par megavatstundu (MWh), informēja AS "Latvenergo".

Tādejādi cena pirmo reizi kopš augusta pēdējās nedēļas nokritusi zem 100 eiro par MWh robežas.

Tāpat cena samazinājusies arī pārējās Baltijas valstīs - Igaunijā tā saruka par 17% un bija 94,14 eiro par MWh, savukārt Lietuvā cena saruka par 15% līdz 96,26 eiro par MWh.

Elektroenerģijas cenas Baltijā sekoja līdzi cenu tendencei Ziemeļvalstīs. Tikmēr enerģijas plūsma palika bez būtiskām izmaiņām - no Zviedrijas SE4 tirdzniecības apgabala tās samazinājās par 7%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, plūsma no Somijas bija par 4% mazāka, bet enerģijas plūsma no Krievijas samazinājās par 2%.

Tikmēr "Nord Pool" nedēļas sistēmas cena kritās par 15% līdz 52,98 eiro par MWh. Ziemeļvalstīs novērots liels nokrišņu daudzums, kas bija virs normas, tādēļ cenu samazinājums saglabājās, kā arī uzlabojās hidrorezervuāru aizpildījuma līmenis. Lai gan vēja elektrostaciju izstrāde samazinājās par 4%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, tā saglabājās augstā līmenī.

Lai arī turpinās Ziemeļvalstu atomelektrostaciju ikgadējā apkopes darbu sezona, aizvadītajā nedēļā pieejamās jaudas īpatsvars palielinājās un veidoja 88% no kopējās uzstādītās jaudas.

Salīdzinot ar nedēļu iepriekš, "Nord Pool" reģionā patēriņš pieauga, un tika patērētas 8186 gigavatstundas (GWh). Arī izstrādes apjomi nedaudz pieauga, un tika saražotas 8440 GWh.

Aizvadītajā nedēļā Baltijas valstīs kopējais elektroenerģijas patēriņš pieauga par 1% līdz 527 GWh. Latvijā patēriņš palika iepriekšējās nedēļas līmenī, un kopā tika patērētas 137 GWh, arī Igaunijā patēriņa līmenis palika nemainīgs, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, un kopā tika patērētas 152 GWh, bet Lietuvā patēriņš pieauga par 1% līdz 238 GWh.

Pagājušajā nedēļā Baltijā kopējā elektroenerģijas izstrāde samazinājās par 2% un bija 269 GWh. Tostarp Latvijā elektroenerģijas izstrāde kritās par 18%, un iepriekšējā nedēļā tika saražotas 59 GWh, Igaunijā ražošanas apjomi samazinājās par 5% un bija 110 GWh, savukārt Lietuvā elektroenerģijas izstrāde bija par 17% lielāka, un tika saražotas 100 GWh.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 43%, Igaunijā - 73%, bet Lietuvā - 42%. Baltijas valstīs tika saražots 51% no reģionā patērētā elektroenerģijas apjoma.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.