Menu
 

CSP: Būvniecības izmaksu līmenis mēneša laikā palielinājies par 0,7%, gada laikā – par 9,0%

  • Autors:  Apriņķis.lv
Būvniecības izmaksu pārmaiņas (procentos pret iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi). Grafika – CSP Būvniecības izmaksu pārmaiņas (procentos pret iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi). Grafika – CSP

2021.gada septembrī, salīdzinot ar augustu, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā palielinājās par 0,7 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas palielinājās par 1,0 %, strādnieku darba samaksa – par 0,7 %, bet būvmateriālu cenas pieauga par 0,6 %.

Septembrī būvniecības izmaksu vidējo līmeni visvairāk ietekmēja cenu pieaugums smiltīm, kā arī mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksu kāpums ekskavatoriem.

2021.gada 3.ceturksnī, salīdzinot ar 2020. gada 3. ceturksni, kopējais būvniecības izmaksu līmenis pieauga par 9,0 %. Būvmateriālu cenas palielinājās par 13,0 %, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 5,2 %, bet strādnieku darba samaksa pieauga par 4,4 %.

Salīdzinot ar 2020. gada septembri, būvniecības izmaksas palielinājās par 10,0 %. Būvmateriālu cenas palielinājās par 14,3 %, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 6,2 %, bet strādnieku darba samaksa pieauga par 5,0 %.

Pēc CSP datiem, šāgada 3.ceturksnī, salīdzinot ar 2. ceturksni, kopējais būvniecības izmaksu līmenis palielinājās par 4,2 %. Būvmateriālu cenas pieauga par 6,2 %, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 2,1 %, bet strādnieku darba samaksa palielinājās par 1,7 %.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.