Menu
 

LTRK aptauja: 87,29% respondentu uzstāj, ka politiķiem ir jāpārceļ minimālo VSAOI sistēmas spēkā stāšanās termiņš

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Uzņēmēju biedrības "Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera" (LTRK) organizētās kampaņas "Kļūdu labojums" aptaujas dati rāda, ka absolūtais vairākums - 87,29% respondentu - uzstāj, ka ir jāpārceļ minimālo valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) spēkā stāšanās termiņš nepilna laika nodarbinātajiem un tās ir jāievieš pakāpeniski līdz 2023.gadam. Kampaņas mērķis ir panākt, lai politikas veidotāji sabiedrības spiediena rezultātā ir spiesti veikt kļūdu labojumu minimālo VSAOI sistēmā, kas stājās spēkā 2021.gada 1.jūlijā, un pārceltu tā spēkā stāšanos termiņu.

Kā informē LTRK pārstāvji, kampaņas "Kļūdu labojums" laikā ikviens Latvijas iedzīvotājs var iesaistīties iknedēļas aptaujās. Otrajā kampaņas nedēļā Latvijas iedzīvotājiem tika uzdots jautājums: "Vai labākā izeja no radušās situācijas būtu pārcelt minimālo VSAOI sistēmas spēkā stāšanās termiņu nepilna laika nodarbinātajiem un ieviest to pakāpeniski līdz 2023.gadam?", uz ko 87,29% respondentu atbildēja, ka termiņš ir jāpārceļ un izmaiņas jāievieš pakāpeniski, bet tikai 12,71% respondentu atbildēja noraidoši.

LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, komentējot kampaņas "Kļūdu labojums" aptaujas datus, atzina, ka arī otrās nedēļas aptaujas rezultāti skaidri parāda sabiedrības noskaņojumu un neapmierinātību ar politiķu lēmumiem. "Sagaidu, ka sabiedrības viedoklis tiks ņemts vērā un iedzīvotāju prasība veikt kļūdu labojumu, pārceļot minimālo VSAOI spēkā stāšanās termiņu nepilna laika nodarbinātajiem un to ieviešanu pakāpeniski līdz 2023.gadam, tiks sadzirdēta un respektēta," norāda J.Endziņš.

LTRK aicina Latvijas iedzīvotājus arī turpmāk apmeklēt kampaņas vietni www.kludulabojums.lv un kopā ar LTRK sadarbības partneriem - uzņēmumiem, uzņēmēju organizācijām un nozaru asociācijām - panākt prasīto. Iesaistīties var ikviens Latvijas iedzīvotājs, nosūtot jautājumu kādam no 58 Saeimas deputātiem, kas 2020.gada rudenī balsoja par grozījumiem likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu", neņemdami vērā riskus un juridiskos trūkumus, un ir uzskatāmi par līdzvainīgiem šī nepārdomātā lēmuma pieņemšanā, gan daloties ar īpaši izveidotiem plakātiem savos sociālajos tīklos, gan piedaloties iknedēļas aptaujās.

Aptauja tika veikta kampaņas vietnē www.kludulabojums.lv laika posmā no 18. līdz 24.oktobrim. Kopējais unikālo respondentu skaits - 354.

LTRK ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies tuvu 6000 biedru (3000 individuālie uzņēmumi un 3000 biedru no uzņēmēju biedrībām), LTRK individuālo biedru - uzņēmumu - apgrozījums 2020.gadā pārsniedza 17,8 miljardus eiro, vēsta LTRK pārstāvji. 

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.