Menu
 

Latvijas Banka trešdien izlaidīs "Brīnumu monētu"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - Latvijas Banka Ilustrācija - Latvijas Banka

Trešdien, 22. decembrī, Latvijas Banka izlaidīs sudraba kolekcijas monētu "Brīnumu monēta", kura aicina aplūkot pasauli iztēles gaismā, paverot ceļu uz brīnumiem un cerību. "Brīnumu monētas" grafisko dizainu veidojusi māksliniece Dana Jasinkeviča.

Monētā iekalts vēstījums, ka atšķirība starp brīnumu un ikdienu ir spējā ieraudzīt. Ja esi vērīgs, redzēsi brīnumu katrā mazā lietā, bet ziedoša pļava kļūs par veselu pasaku valstību. Ir nepieciešams tikai mazliet gaismas, lai pāršķeltu vienmuļības tumsu, un šī gaisma ir iztēle.

“Monētas centrālais vizuālais tēls ir gaismas stars, spožs punkts, kas top arvien platāks un atklāj vērotājam jaunu pasauli – tā parādās kā spilgts, krāsains augu motīvs. Tā ir iztēle, kas pat tumšākajā naktī palīdz saskatīt neparasto un ieraudzīt, atrast gaismu tumsā, brīnumaino ikdienišķajā. Iztēles atklātā pasaule ir Latvijas brīnumainā daba. Tā ir monētas reversā attēlotā ziedošā pļava, kurā iecilpojuši arī divi pļavas iemītnieki – baltais zaķis (Lepus timidus) un pelēkais zaķis (Lepus europaeus). Šie dzīvnieki simbolizē veiklību, attapību, auglību un maģisku spēku,” vēsta Latvijas Banka.

Jauno monētu no 22. decembra plkst. 12.00 varēs iegādāties Latvijas Bankas numismātikas produktu iegādes vietnē “e-monetas.lv”. Monētas cena – 62,00 eiro, iegādes limits vienai personai – 1 monēta.

Monētas tirāža ir 4000 eksemplāru. Monēta izgatavota “Koninklijke Nederlandse Munt”  Nīderlandē.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.