Menu
 

CSP: Novembrī bezdarba līmenis pieaudzis par 0,4 procentpunktiem

  • Autors:  Apriņķis.lv
Faktiskā un reģistrētā bezdarba līmenis pa mēnešiem. Grafika – CSP Faktiskā un reģistrētā bezdarba līmenis pa mēnešiem. Grafika – CSP

2021.gada novembrī faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 7,1 %, kas salīdzinājumā ar oktobri ir par 0,4 procentpunktiem vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma dati.

Vīriešu bezdarba līmenis novembrī pieauga par 0,3 procentpunktiem līdz 7,9 %, savukārt sieviešu – par 0,6 procentpunktiem līdz 6,3 %.

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,4 %, kas ir par 0,4 procentpunktiem augstāks nekā oktobrī. Salīdzinot ar pagājušā gada novembri, faktiskā bezdarba līmenis samazinājies par 0,7 procentpunktiem, reģistrētā bezdarba – par 1,0 procentpunktu.

CSP informēja, ka novembrī Latvijā bija 67,0 tūkstoši bezdarbnieku (29,4 tūkstoši sieviešu un 37,6 tūkstoši vīriešu), kas ir par 4,1 tūkstoti vairāk nekā oktobrī, bet par 8,6 tūkstošiem mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Vīriešu bezdarbnieku skaits mēneša laikā ir pieaudzis par 1,3 tūkstošiem, taču sieviešu – par 2,8 tūkstošiem.

CSP atzīmē, ka tieši novembrī stājas spēkā prasība, saskaņā ar kuru valsts un pašvaldību iestādēs, kā arī privātajā sektorā nodarbinātie, kuru darbs saistīts ar paaugstinātu Covid-19 izplatības risku, savus darba pienākumus varēja turpināt veikt tikai ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, šādā veidā potenciāli palielinot bez darba palikušo personu skaitu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.