Menu
 

Auto pircēju vēlmes – atrast auto mēneša laikā un tērēt ne vairāk kā gada algu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Auto vēlas nopirkt ātri – ceturtā daļa iedzīvotāju savu ideālo auto gatavi meklēt ne ilgāk kā mēnesi, un puse pircēju iecerējuši par to maksāt ne vairāk kā gada algu, noskaidrojies bankas “Citadele” veiktajā Baltijas iedzīvotāju aptaujā.

Vairums pircēju auto vēlas atrast un iegādāties trīs mēnešu laikā – 25 % pircēju ne ilgāk kā mēneša laikā un 45 % piemērotākā auto meklējumiem būtu gatavi veltīt vienu līdz trīs mēnešus, liecina aptauja. Auto meklējumiem veltīt četrus līdz sešus mēnešus plāno 18 %, ne mazāk par pusgadu – 7 %, bet vairāk nekā gadu gatavi atvelēt 6 % aptaujāto auto pircēju.

Latvijas iedzīvotāju vidū teju katrs trešais jeb 29 % par auto gatavi maksāt summu, kas ir robežās starp 6 un 12 mēnešalgām – visbiežāk šādu atbildi snieguši iedzīvotāji, kuru ikmēneša ienākumi ir starp 751 un 1000 eiro. Teju katrs ceturtais jeb 24 % pircēju vēlas, lai auto nav dārgāks par pusgada algu, un šo respondentu vidū visbiežāk ikmēneša atalgojums bijis 551 – 750 eiro apmērā. Starp tiem, kas mēnesī pelna vairāk par 1500 eiro, vispopulārākā izvēle ir auto iegāde, tam atvēlot 6 – 12 mēnešalgas.

Dārgāku auto pirkt jeb iekļauties divu gadu algas apmērā būtu gatavi 15 %, kā arī vēl 10 % pircēju norāda, ka viņu automobilim atvēlētais budžets būtu lielāks par 24 mēnešalgām.

Igaunijā sava auto iegādē iedzīvotāji gatavi tērēt vairāk – teju katrs ceturtais jeb 24 % Igaunijā atbalsta automobiļa iegādi, tam iztērējot 13 – 24 mēnešalgas. Šādu viedokli galvenokārt pauduši vīrieši vecumā no 30 – 49 gadiem, kuru ienākumi mēnesī pārsniedz 1500 eiro. Latvijā un Lietuvā šādus tēriņus atbalsta attiecīgi 15 % un 14 % aptaujāto.

Auto iegādi, iztērējot summu, kas pārsniedz divu gadu algas apmēru, atbalsta 10 % Latvijā un 11 % Igaunijā un Lietuvā. Šī atbilde vispopulārākā bija 40 – 49 gadus vecu vīriešu vidū.

Aptaujas dati arī leicina, ka vidēji teju katrs piektais iedzīvotājs Baltijas valstīs auto iegādi neatbalsta vispār – šādu nostāju pauduši 19 % Latvijā, 18 % Igaunijā un 17 % Lietuvā. Savukārt 4 % Latvijā, 6 % Lietuvā un 3 % Igaunijā norāda, ka labprāt izvēlas auto īrēt.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.