Menu
 

Putnu fabrika "Ķekava" saņem vienu no pasaulē visaugstākajiem kvalitātes vērtējumiem

  • Autors:  Apriņķis.lv
Putnu fabrika "Ķekava" saņem vienu no pasaulē visaugstākajiem kvalitātes vērtējumiem Publicitātes foto

AS "Putnu fabrika "Ķekava"" saņēmusi pasaulē atzītākā pārtikas kvalitātes sertifikāta BRC "A" līmeņa novērtējumu. Saņemtais vērtējums ir viens no augstākajiem Baltijas putnu gaļas ražošanā un apliecina vietējiem pircējiem un eksporta partneriem, ka ražošanas process uzņēmumā, produktu kvalitāte un drošība atbilst īpaši augstiem standartiem.

BRC sertifikātu, kas ir vadošā pārtikas drošības un kvalitātes sertifikācijas programma pasaulē, putnu fabrika "Ķekava" saņēma jau 2016. gadā. Šogad saņemtais "A" vērtējums ir jauna līmeņa starptautiska atzinība putnu gaļas ražotāja uzticamībai, kvalitātei un drošībai. BRC (British Retail Consortium) jeb Lielbritānijas Mazumtirdzniecības apvienību ir izveidojusi Lielbritānijas lielveikalu ķēžu apvienība "Asda", "Tesco" un "Sainsbury’s", un liela daļa globālo mazumtirdzniecības tīklu ir izvirzījuši BRC sertifikāciju par savu piegādātāju izvēles kritēriju, informē AS "Putnu fabrika "Ķekava"" mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Maija Avota.

"BRC sertifikāts ir viens no svarīgākajiem sadarbības nosacījumiem virknei Eiropas vadošo mazumtirgotāju, un man ir prieks, ka "Ķekava" ir pievienojusies uzticamāko un augstāk vērtēto ražotāju lokam. Iegūtais "A" līmenis ir apliecinājums, ka mūsu mērķtiecīgais darbs pie kvalitātes ir augstu novērtēts arī starptautiskajā vidē. Jauniegūtais "A" līmeņa vērtējums mums pavērs jaunas eksporta iespējas gan esošajos, gan jaunos eksporta tirgos un veicinās sadarbību ar mums būtiskajiem lielajiem mazumtirdzniecības tīkliem visā Eiropā," teic AS "Putnu fabrika "Ķekava"" valdes priekšsēdētājs Andrjus Pranckevičs.

BRC sertifikāts tiek piešķirts dažādās pakāpēs, no kurām "A" ir viens no augstākajiem vērtējumiem. "BRC sertifikāta piešķiršanai tiek vērtēti visi ražošanai un gala produkta kvalitātei svarīgie iekšējie uzņēmuma procesi. BRC sertifikāta piešķiršana nav vienreizējs pasākums, vērtējums ik gadu tiek veikts no jauna, šādi nodrošinot ražotāja stingru uzraudzību un kvalitātes atbilstību prasībām. Pēc audita kvalitātes vērtējums atkarībā no uzņēmuma snieguma tiek paaugstināts, samazināts vai saglabāts esošais," skaidro AS "Putnu fabrika "Ķekava"" kvalitātes vadītāja Dace Tītmane.

"Ķekava" ir pirmais putnu gaļas ražotājs Baltijā un viens no nedaudziem Eiropā, kurš ieviesis ražošanas modeli, kas ļauj izaudzēt putnus veselīgi, bez slimošanas, tādējādi izvairoties no antibiotiku lietošanas. To, ka putns nav ārstēts, pircējam apliecina marķējums "Audzēts bez antibiotikām". Šobrīd antibiotiku patēriņš "Ķekavā" ir viens no viszemākajiem Eiropas Savienībā un vienā līmenī ar tādiem kvalitātes līderiem kā Norvēģija, Islande un Zviedrija. Augstā labturība ir priekšnosacījums, kas ļauj uzņēmumam pasargāt putnus no saslimšanas un nodrošināt īpaši kvalitatīvu gaļu. Vidēji gadā 90% putnu "Ķekava" izaug bez saskares ar antibiotikām.

AS "Putnu fabrika "Ķekava ir Latvijas vadošais putnu gaļas ražotājs ar vairāk nekā 50 gadu pieredzi. Kā pilna ražošanas cikla uzņēmums tas saražo vairāk nekā 65% no kopējā Latvijā ražotā putnu gaļas apjoma no pašu audzētiem cāļiem. Uzņēmumā strādā 1100 darbinieku, vēsta M. Avota.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.