Menu
 

Ādažu apkārtnē siltuma cena no novembra varētu pieaugt par 17%

  • Autors:  LETA
Ādažu apkārtnē siltuma cena no novembra varētu pieaugt par 17% Foto: pixabay.com

Ādažu un Kadagas ciema iedzīvotājiem cena par siltumu no novembra varētu pieaugt par 17%, informē Ādažu novada pašvaldība.

Kā skaidro pašvaldība, 24. jūlijā siltumenerģijas ražotājs SIA "Balteneko", kas ražo siltumenerģiju Ādažu novada Ādažu un Kadagas ciemā, Sabiedrisko pakalpojuma regulēšanas komisijai (SPRK) iesniedzis jaunu Ādažu centra katlumājā saražotās siltumenerģijas ražošanas tarifa projektu.

Siltumenerģijas tarifa pieaugums Ādažu centra un Kadagas siltumapgādes sistēmās tiek plānots 17% robežās. Septembrī "Balteneko" tarifs bija 48,58 eiro par megavatstundu. Tas nozīmē, ka maksimālā pieauguma gadījumā tarifs turpmāk varētu būt 56,83 eiro par megavatstundu.

Pašvaldība skaidro, ka izmaiņas esot saistītas ar obligātā iepirkuma komponenta (OIK) atbalsta pārtraukšanu un aktualitāti zaudējušo, iepriekš apstiprināto tarifu, kas bija spēkā no 2002. gada. Jaunais tarifs stāsies spēkā ar tā apstiprināšanas brīdi SPRK – aptuveni šī gada novembrī vai decembrī.

"Ņemot vērā, ka arī turpmāk nebūs iespējams izvairīties no kurināmā cenu svārstībām, aicinām iedzīvotājus aktīvi iesaistīties ēku renovācijas projektos, kamēr vēl pieejams Eiropas Savienības līdzfinansējums. Renovēto mājokļu īpašniekus siltumenerģijas cenu svārstības ietekmē daudz mazāk, un viņi šīs izmaiņas neizjutīs tik krasi kā nesiltināto māju īpašnieki," pauž pašvaldība.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.