Menu
 

Sāk pieteikšanos "Altum" privātmāju energoefektivitātes uzlabošanas un elektroenerģijas ražošanas programmā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - altum.lv Ilustrācija - altum.lv

No 27. aprīļa iedzīvotājiem ir pieejama “Altum” atbalsta programma privātmāju energoefektivitātes uzlabošanai vai elektroenerģijas ražošanai, uzstādot saules paneļus vai nelielus vēja ģeneratorus. Pieteikumi jāiesniedz “Altum” klientu apkalpošanas portālā mans.altum.lv.

Ekonomikas ministrijas izstrādātās programmas atbalsts privātmāju īpašniekiem visā Latvijā paredzēts grantu, tehniskās palīdzības un garantiju veidā, un maksimālā atbalsta summa būs 6000 eiro, informēja Ekonomikas ministrijā.

Lai pretendētu uz atbalstu “Altum” privātmāju energoefektivitātes programmā, mājai ir jāatbilst šādiem kritērijiem: māja atbilst viena vai divu dzīvokļu mājas klasei, tai ir jābūt nodotai ekspluatācijā, mājā netiek veikta saimnieciskā darbība, kā arī pieteikuma iesniedzējam ir jābūt ēkas īpašniekam un viņa apgādībā un kopā ar viņu jābūt deklarētam vismaz vienam bērnam. Šādi kritēriji ir noteikti Ministru kabineta noteikumos, kas regulē šīs atbalsta programmas darbību.

Grantu 5000 eiro apmērā un tehnisko palīdzību 1000 eiro apmērā varēs saņemt iedzīvotāji, kuriem pēc energoefektivitātes pasākumu īstenošanas ir paaugstināta dzīvojamās mājas energoefektivitātes klase vismaz līdz C līmenim un samazināts siltumenerģijas patēriņš apkurei vismaz par 20%.

Grantu elektroenerģijas ražošanas iekārtām – saules paneļiem vai vēja ģeneratoriem - varēs saņemt, ja plānots iegādāties un uzstādīt elektroenerģijas ražošanas iekārtas ar jaudu līdz 11,1 kW (ieskaitot) ar un bez pieslēguma kopējam elektroapgādes tīklam. Atbalsta apmērs būs atkarīgs no uzstādītās iekārtas jaudas.  

“Altum” arī izsniegs garantiju bankas aizdevumam līdz 30 % no aizdevuma summas, ja iedzīvotājam nepieciešams papildu nodrošinājums kredītiestādes aizdevumam, bet nepārsniedzot 20 000 eiro. Šādas garantijas termiņš ir desmit gadi, un uz to var pretendēt jebkura fiziska persona, kuras īpašumā ir ekspluatācijā nodota privātmāja. Garantija būs pieejama pēc sadarbības līgumu noslēgšanas ar bankām.

"Pagājušajā gadā atbalsta programma energoefektivitātes paaugstināšanai privātmāju īpašniekiem izpelnījās lielu interesi. Jaunajā programmā ir pieejami divreiz vairāk līdzekļu, proti, 3,27 miljoni eiro, kas varētu pietikt aptuveni 500 līdz 600 māju projektiem. Pagājušā gada pilotprogrammā kvalitatīvi īstenotie projekti sasniedza  siltumenerģijas ietaupījumu robežās no 26% līdz 70%, bet ēkas energoefektivitātes klase tika palielināta par vienu vai pat divām klasēm. Esam gatavi ar savu kompetenci un zināšanām turpināt energoefektivitātes programmu īstenošanu,” izteicies“Altum” valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

“Šī gada jaunums – privātmāju energoefektivitātes atbalsta programmā varēs pieteikties iedzīvotāji no visas Latvijas un īpašnieki, kas jau veikuši ēku energoefektivitātes pasākumus, varēs saņemt atbalstu arī pārejai uz atjaunojamiem energoresursiem. Programmai tiek aicināti pieteikties arī tie, kuri iepriekš ir saņēmuši ALTUM garantiju privātmājas iegādei. Lai pieteiktos dalībai programmā, šogad bankas aizdevums nav obligāta prasība – valsts atbalsta pasākumus var īstenot arī par saviem līdzekļiem. Ja atbalsta pasākumus ir plānots īstenot ar bankas aizdevuma palīdzību, vispirms ir jāvēršas pie savas komercbankas, lai saņemtu konsultāciju par aizdevuma saņemšanas iespējām. Jau pirmajā programmas dienā redzam ļoti lielu iedzīvotāju interesi. Pieteikumus izskatīsim iesniegšanas kārtībā un aicinām iedzīvotājus nekavēties ar dokumentu iesniegšanu,” piebilst “Altum” energoefektivitātes programmu departamenta vadītāja Ieva Vērzemniece.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.