Menu
 

CSP: Martā rūpniecības produkcijas apjoms pieauga par 6,3 %

  • Autors:  Apriņķis.lv
Apstrādes rūpniecības produkcijas apjoma indekss (2015=100). Grafika – CSP Apstrādes rūpniecības produkcijas apjoma indekss (2015=100). Grafika – CSP

2022.gada martā, salīdzinot ar 2021. gada martu, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 6,3 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Ražošanas apjoma kāpums bija apstrādes rūpniecībā – par 10 % un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 9,2 %. Savukārt elektroenerģijas un gāzes apgādē bija kritums par 18,6 %, samazinoties koģenerācijas stacijās saražotās elektroenerģijas apjomam un gāzes piegādei patērētājiem.

Šī gada martā no kopumā 22 apstrādes rūpniecības nozarēm produkcijas izlaide pieauga 16 nozarēs. Nozīmīgs produkcijas apjoma kāpums, salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo periodu, bija iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā – par 34,2 %, poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā – par 29,8 %, dzērienu ražošanā – par 28,2 %, ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 20,3 % un tekstilizstrādājumu ražošanā – par 20,1 %, liecina CSP dati.

Ražošanas apjoma pieaugumu uzrādīja arī divas no trim pēc īpatsvara lielākās apstrādes rūpniecības nozares – koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošana un gatavo metālizstrādājumu ražošana, izņemot mašīnas un iekārtas (attiecīgi par 16,7 % un 5,9 %).

Savukārt produkcijas izlaides kritumu martā turpināja uzrādīt datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošana – par 13,8 % un papīra un papīra izstrādājumu ražošana – par 13,7 %, kā arī pēc īpatsvara otra lielākā apstrādes rūpniecības nozare – pārtikas produktu ražošana (par 0,2 %).

Šā gada martā, salīdzinot ar 2022. gada februāri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 3,5 %. Ražošanas apjoma kāpums bija apstrādes rūpniecībā – par 3,3 %, bet kritums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 2,3 % un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 1,4 %, informēja CSP.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.