Menu
 

CSP: Aprīlī bezdarba līmenis Latvijā samazinājies līdz 6,8%

  • Autors:  Apriņķis.lv
Faktiskā bezdarba līmenis pēc dzimuma pa mēnešiem (procentos, sezonāli neizlīdzināts). Grafika – CSP Faktiskā bezdarba līmenis pēc dzimuma pa mēnešiem (procentos, sezonāli neizlīdzināts). Grafika – CSP

2022.gada aprīlī faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 6,8 %, un salīdzinājumā ar martu tas ir samazinājies par 0,3 procentpunktiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma dati.

Sieviešu bezdarba līmenis aprīlī samazinājās par 0,2 procentpunktiem līdz 5,7 %, bet vīriešu – par 0,3 procentpunktiem, sasniedzot 7,9 %.

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,5 %, un kopš marta, tas ir samazinājies par 0,3 procentpunktiem. Salīdzinot ar pagājušā gada aprīli, faktiskā bezdarba līmenis samazinājies par 1,2 procentpunktiem, reģistrētā bezdarba – par 1,4 procentpunktiem.

Kā informē CSP, šāgada aprīlī Latvijā bija 64,0 tūkstoši bezdarbnieku (26,9 tūkstoši sieviešu un 37,2 tūkstoši vīriešu), kas ir par 2,6 tūkstošiem mazāk nekā martā, un par 10,0 tūkstošiem mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

Vīriešu bezdarbnieku skaits mēneša laikā ir samazinājies par 1,6 tūkstošiem, bet sieviešu – par 0,8 tūkstošiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.