Menu
 

CSP: Aprīlī rūpniecības produkcijas apjoms pieaudzis par 3,7 %

  • Autors:  Apriņķis.lv
Grafika - CSP Grafika - CSP

2022.gada aprīlī, salīdzinot ar 2021.gada aprīli, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 3,7 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. To ietekmēja ražošanas apjoma kāpums apstrādes rūpniecībā – par 5,3 %, savukārt kritums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 11,1 % un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 1,5 %.

Produkcijas apjoma pieaugumu, salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo mēnesi, uzrādīja visas pēc īpatsvara lielākās apstrādes rūpniecības nozares: koksnes un koka izstrādājumu ražošana (par 8,4 %), pārtikas produktu ražošana (par 0,4 %), gatavo metālizstrādājumu ražošana, izņemot mašīnas un iekārtas (par 2,4 %) un nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošana (par 10,7 %).

Produkcijas izlaide palielinājās arī automobiļu, piekabju un puspiekabju (automobiļu detaļu un piederumu) ražošanā – par 23,3 %, poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā – par 18,9 %, dzērienu ražošanā – par 16,8 % un apģērbu ražošanā – par 11,9 %.

Savukārt produkcijas apjoma kritums bija ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 12,9 %, iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā – par 12,6 %, tekstilizstrādājumu ražošanā – par 10,6 % un datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā – par 9,8 %.

Kā liecina CSP informācija, šāgada aprīlī, salīdzinot ar 2022. gada martu, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 0,1 %. Ražošanas apjoms saruka apstrādes rūpniecībā – par 1 % un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 8,9 %, bet elektroenerģijas un gāzes apgādē pieauga – par 10,5 %.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.