Menu
 

"Jūrmalas ūdens" plāno izveidot saules enerģijas staciju

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Lai aizstātu iepirkto elektroenerģiju ar pašsaražoto atjaunojamo un videi draudzīgo enerģiju, 2022.gada 7.jūlijā starp SIA "Jūrmalas ūdens" un Centrālo finanšu un līguma aģentūru noslēgs projekta īstenošanas līgums par Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansētu projektu "Saules enerģijas stacijas izveidošana Slokas NAI teritorijā Mežmalas ielā 41, Jūrmalā", informē "Jūrmalas ūdens" pārstāvji.

Iegūtais resurss pilnībā tiks izmantots "Jūrmalas ūdens" vajadzībām, nodrošinot ūdenssaimniecības pakalpojuma sniegšanai nepieciešamos resursus. Plānotā stacijas jauda ir 2 MW un tās izmaksas plānotas divu miljonu eiro apmērā plānots realizēt līdz 2023.gada beigām. Finansējums tiks nodrošināts no diviem avotiem: Eiropas Reģionālās attīstības fonda - 85% no kopējām attiecināmajām izmaksām; "Jūrmalas ūdens" - 15%.

Slokas NAI teritorijā atrodas pārplūdes dīķi, virs kuriem paredzēts izveidot saules enerģijas staciju un uzstādīt atjaunojamo energoresursu ražojošās iekārtas - saules paneļus, tādējādi daļēji nodrošinot "Jūrmalas ūdeni" ar pašsaražoto elektroenerģiju un samazinot izmaksas, kuras veidojas, elektroenerģiju iepērkot. Ņemot vērā šībrīža dramatisko tendenci attiecībā uz elektroenerģijas cenu pieaugumu, projekta īstenošana ir kritiski nepieciešama, lai ūdenssaimniecības pakalpojuma tarifa izmaksas plānotu jebkādā nākotnes periodā. Saules enerģijas stacijas izveidošana ir veids, kā ģeopolitiski nestabilā laikā veicināt neatkarību no elektroenerģijas tirgus cenu svārstībām un nodrošināt pakalpojuma sniegšanas procesu, skaidro uzņēmumā.

Projekta īstenošana ilgtermiņā ir pirmais solis "Jūrmalas ūdens" pārejai uz atjaunojamās enerģijas izmantošanu kā būtisku resursu pakalpojuma nodrošināšanai. Turpmāko gadu laikā "Jūrmalas ūdens" ģenerēto atjaunojamo energoresursu īpatsvara palielināšanu elektroenerģijas patēriņā plānots kāpināt, 2027.gadā sasniedzot ne mazāk kā 25%. Tas neapšaubāmi saistīts ar būtiskām investīcijām, kas nepieciešamas esošajā infrastruktūrā, tomēr šībrīža cenu kāpums ir būtisks stimulators izvēles izdarīšanai šodien, norāda "Jūrmalas ūdens" pārstāvji.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.