Menu
 

"Orkla Latvija" investējusi 700 000 eiro "Laimas" ražotnes iekārtās

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

“Orkla Latvija” noslēgusi trīs investīciju projektus jaunajā “Laimas” ražotnē ar nolūku paaugstināt ražošanas procesu efektivitāti un uzlabot darba apstākļus ražotnes darbiniekiem. Par kopumā vairāk nekā 700 tūkstošiem eiro iegādātas un uzstādītas jaunas miksēšanas iekārtas “Laimas” šerbetiem un vafeļu produktu pildījuma sagatavošanai, kā arī jaunas “Laimas” batoniņu glazēšanas iekārtas.

Jaunajā “Laimas” ražotnē,  kas atklāta pagājušā gada septembrī, ir uzstādīti divi jauni mikseri: viens no tiem paredzēts pildījumu gatavošanai “Laimas” vafeļu tortēm un konfektēm, otrs – šerbetu ražošanai, informēja uzņēmumā. Šīs iekārtas paaugstinās produktu kvalitāti un ražošanas līniju kopējo efektivitāti, automatizējot procesus, kas līdz šim bija manuāli. Tas sniegs vairākus ieguvumus, piemēram, ļaus precīzāk dozēt produktu sastāvdaļas, kā arī nodrošinās arvien labākus darba apstākļus ražotnes darbiniekiem.

Savukārt investīcijas glazēšanas iekārtās pavērs vēl plašākas iespējas inovācijām un jaunu produktu attīstīšanai. Jaunās iekārtas nodrošina glazēšanu gan ar tumšo, gan ar piena šokolādes glazūru, operatīvi pārslēdzoties uz attiecīgā produkta ražošanu ar daudzveidīgām garšām.

Tāpat plānots veikt investīcijas dzesēšanas sistēmās tās papildinot, lai ieekonomētu šo sistēmu patērēto elektroenerģiju un palīdzētu nodrošināt nepieciešamos temperatūras režīmus ražotnē.

“Pateicoties jaunākajām mūsdienu tehnoloģijām, uzņēmuma darbība ik gadu kļūst ievērojami efektīvāka. Būtiski, lai “Orkla Latvija” ražotnēs būtu modernizēts darba process, kas drošā un ilgtspējīgā veidā paaugstina gan uzņēmuma ražošanas jaudas un daudzveido ražošanas iespējas, gan uzlabo darba apstākļus mūsu darbiniekiem. Šī brīža tirgus situācijā, kurā valda arvien pieaugošas produktu izejvielu, materiālu un ražošanas izmaksas, mēs visus investīciju projektus, tajā skaitā šos, izvērtējam un ieviešam ar mērķi ietaupīt, lai neradītu papildu slogu uz produktu cenām,” stāsta Toms Didrihsons, “Orkla Latvija” valdes priekšsēdētājs.

Jau ziņots, ka ražotnes izveidē, kā arī zīmola “Laima” turpmākajā attīstībā, pēdējo trīs gadu laikā investēti 20 miljoni eiro. Šīs ir vienas no lielākajām investīcijām pārtikas nozarē Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.