Menu
 

"Luminor Bank": Visaktīvāk mājokļu kredītam piesakās apdrošināšanas, finanšu un biznesa pakalpojumu jomās strādājošie

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Visaktīvāk mājokļu kredītam pēdējā gada laikā pieteikušies klienti, kuri strādā apdrošināšanas, finanšu un biznesa pakalpojumu jomās, informēja "Luminor Bank" pārstāvji.

Mājokļa kredītam aktīvi piesakās arī informācijas tehnoloģiju nozares speciālisti, transporta un loģistikas jomās strādājošie, kā arī mazumtirdzniecībā un veselības aprūpē nodarbinātie.

"Luminor Bank" mājokļu kreditēšanas eksperts Kaspars Sausais informē, ka, neskatoties uz mājokļu un būvniecības cenu kāpumu, augsto inflāciju un dārgajiem energoresursiem, mājokļu tirgus nav apstājies un ir vērojama augsta iedzīvotāju interese un aktivitāte. Šobrīd kredītņēmēji pārsvarā ir no nozarēm ar stabilu vidējo atalgojumu. 

Visvairāk mājokļu kredītus "Luminor Bank" saņēmuši ekonomiski aktīvi klienti vecumā no 30-36 gadiem, ar vienu vai vairākiem bērniem un mājsaimniecības kopējiem ienākumiem 2000-3000 eiro mēnesī. Vidējā piešķirtā mājokļu kredīta finansējuma summa ir ap 80 000 eiro uz 23 gadiem ar ikmēneša maksājuma summu ap 370 eiro.

Lielākā daļa "Luminor Bank" klientu hipotekāro aizdevumu saņem, izmantojot "Attīstības finanšu institūcijas "Altum"" programmas ģimenēm un jaunajiem speciālistiem. Visvairāk šādu kredītu tiek izsniegti dzīvokļa vai mājas iegādei, mājokļa iegādei un tā remontdarbiem, mazāk privātmājas celtniecībai.

Galvenokārt ģimenes saņem līdzekļus mājokļa iegādei Rīgā vai Pierīgā, kamēr jaunie speciālisti biežāk nekā ģimenes ar bērniem izvēlas dzīvi galvaspilsētā.

Pēc aktīvu apmēra "Luminor Bank" filiāle Latvijā ir ceturtā lielāka banka Latvijā. 2017.gada oktobrī Baltijas valstīs darbu sāka "Nordea Bank" un DNB apvienotā banka "Luminor Bank", savukārt 2019.gada janvāra sākumā tika pabeigta Baltijas valstīs strādājošo "Luminor Bank" pārrobežu apvienošana, bankai turpinot darbību ar centrālo biroju Igaunijā un filiālēm Latvijā un Lietuvā. Bankas stratēģiskais investors ir ASV investīciju kompānija "Blackstone".

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.