Menu
 

CSP: Jūlijā mazumtirdzniecības apgrozījums pieaudzis par 0,5 %

  • Autors:  Apriņķis.lv
Mazumtirdzniecības apgrozījuma indeksi (2015=100). Grafika - CSP Mazumtirdzniecības apgrozījuma indeksi (2015=100). Grafika - CSP

2022.gada jūlijā, salīdzinot ar 2021. gada jūliju, mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 0,5 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie kalendāri koriģētie dati salīdzināmajās cenās. Pārtikas preču mazumtirdzniecība pieauga par 1,7 %. Nepārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, palielinājās par 3,4 %, autodegvielas – samazinājās par 8,4 %.

Salīdzinot ar 2021. gada jūliju, būtiskākais apgrozījuma kāpums bija kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecībā (par 57,1 %), informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iekārtu mazumtirdzniecībā specializētajos veikalos (par 13,8 %) un nespecializētajos veikalos, kur pārsvarā pārdod nepārtikas preces (par 9,3 %). Apgrozījuma kritums bija mazumtirdzniecībā stendos un tirgos (par 23,9 %), mazumtirdzniecībā pa pastu vai interneta veikalos (par 10,8 %) un mājsaimniecības elektroierīču mazumtirdzniecībā (par 5,7 %).

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, pieauga par 19,3 %.

Pēc CSP informācijas, šāgada jūlijā, salīdzinot ar jūniju, pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums samazinājās par 0,4 %. Pārtikas preču mazumtirdzniecība samazinājās par 1,3 %. Nepārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, palielinājās par 0,1 %, autodegvielas mazumtirdzniecība samazinājās par 0,2 %.

Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, būtiskākais apgrozījuma pieaugums bija kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecībā (par 15,7 %), apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecībā (par 4,4 %) un farmaceitisko un medicīnisko preču mazumtirdzniecībā (par 2,7 %). Vislielākais apgrozījuma kritums bija mazumtirdzniecībā stendos un tirgos (par 11,1 %) un kosmētikas un tualetes piederumu mazumtirdzniecībā (par 4,3 %).

Jūlijā, salīdzinot ar jūniju, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, pieauga par 2,0 %, vēsta CSP.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.