Menu
 

"S&P Global Ratings" aģentūra pirmo reizi "Conexus" piešķir "BBB+" kredītreitingu

  • Autors:  Apriņķis.lv/LETA
Foto - www.conexus.lv Foto - www.conexus.lv

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra “S&P Global Ratings” (“S&P”) pirmo reizi novērtējusi un piešķīrusi vienotajam dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas operatoram AS “Conexus Baltic Grid” (“Conexus”) ilgtermiņa kredītreitingu "BBB+" ar stabilu perspektīvu, informē "Conexus" pārstāvji.

2021.gadā “Conexus” konsolidētā peļņa pirms procentiem, nodokļiem un amortizācijas (EBITDA) sasniedza 33 miljonus eiro. “S&P” savā ziņojumā norāda, ka Latvijas gāzes pārvades un uzglabāšanas normatīvo aktu regulējumu vērtē kā nozari atbalstošu un piedāvā regulējuma caurredzamību vismaz līdz 2026.gadam.

“S&P” novērtējumā ņemta vērā arī uzņēmuma pieaugušā stratēģiskā nozīme mātes uzņēmuma – AS “Augstsprieguma tīkls” – kontekstā, kā arī netieši Latvijas valdības kontekstā, norāda "Conexus" pārstāvji.

Ņemot vērā stabilo "Augstsprieguma tīkla" kredītreitinga vērtējumu, “S&P” pieņem, ka “Conexus” saglabās savus kredītspējas rādītājus atbilstoši pašreizējam reitingam, saglabājot “S&P” koriģēto līdzekļu no darbības pret parāda līmeni 18–23% robežās, vienlaikus arī koriģētā parāda pret EBITDA attiecību zem 5.

“S&P” ir viena no vadošajām starptautiskajām kredītreitinga aģentūrām, kas nosaka arī Latvijas valsts kredītreitingu starptautiskā līmenī. Reitingu aģentūra seko līdzi uzņēmuma galvenajiem notikumiem, attīstībai un izvērtē finanšu stabilitāti.

Kredītreitings ir uzņēmuma, reģiona vai valsts kredītspēju novērtējums. Kredītreitingu sastāda, vadoties pēc tirgus dalībnieku iepriekšējās un pašreizējās finanšu vēstures, kā arī, izvērtējot to īpašumus un finansiālās saistības, skaidro "Conexus" pārstāvji.

Jau vēstīts, ka "Conexus" apgrozījums pagājušajā gadā bija 56,439 miljoni eiro, kas ir par 4,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 0,8% – līdz 13,217 miljoniem eiro. "Conexus" lielākais akcionārs ir valstij piederošais "Augstsprieguma tīkls" (68,46%), kamēr 29,06% akciju pieder Japānas uzņēmuma "Marubeni" pārvaldītajam fondam "MM Capital Infrastructure Fund", bet 2,48% – pārējiem akcionāriem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.