Menu
 

Grantu programmā "(ie)dvesma" par 70 000 eiro atbalstīs deviņas biznesa idejas Pierīgā Apriņķis.lv

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - "SEB banka" Foto - "SEB banka"

Noslēdzoties jauno uzņēmēju atbalsta programmai “(ie)dvesma”, ko jau sesto reizi īsteno “SEB banka” kopā ar Pierīgas pašvaldībām – Jūrmalas pilsētu, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Siguldas un Ropažu novadu –, izvēlētas deviņas perspektīvākās biznesa idejas, kuru autori to īstenošanai saņems finansiālu atbalstu. Kopējais šogad piešķirto grantu apjoms ir 70 000 eiro, informē bankas pārstāvji.

Šogad konkursā tika saņemti 47 pieteikumi jaunu biznesa ideju īstenošanai Pierīgā. To atlase norisinājās trīs kārtās, izvērtējot gan atbilstību programmas kritērijiem, gan biznesa plānu un idejas potenciālu. No visām iesniegtajām idejām līdz noslēdzošajai kārtai – prezentācijām žūrijai – tika izvirzītas 22 pārliecinošākās.

“Ik gadu šajā konkursā turpinām pārliecināties par to, ka Latvijas iedzīvotājiem ir daudz ideju un mērķtiecība tās īstenot, dažkārt vien pietrūkst finansiālā atbalsta, lai sekotu tālāka darbība. Tāpēc esam gandarīti kopā ar Pierīgas novadu pašvaldībām to sniegt gan tiem, kuri vēl tikai sper pirmos soļus pretī savam biznesam, gan tiem, kuri jau strādā, bet vēlas augt un attīstīties. Žūrijai bija grūts uzdevums izvēlēties labākos, jo šogad redzam ļoti kvalitatīvus un labi pārdomātus projektus, kas apliecina cilvēku spēju arī sarežģītos apstākļos saskatīt izaugsmes potenciālu, neatliekot savus plānus cerībā sagaidīt stabilākus un prognozējamākus laikus,” atzīmē “SEB bankas” valdes loceklis Arnis Škapars.

Visvairāk jaunu ideju, līdzīgi kā pērn, tika iesniegts tūrisma un aktīvās atpūtas jomā, kā arī jomās, kas saistītas ar specializētu pārtikas produktu ražošanu un vides risinājumiem. Aktualitāti saglabā arī biznesa idejas, kas saistītas ar medicīnas un veselības aprūpes pakalpojumiem, izglītību, digitālajiem risinājumiem, kā arī apģērbu un mēbeļu ražošanu, stāsta bankas pārstāvji.

“SEB bankas” grants 9929,20 eiro apmērā piešķirts uzņēmumam SIA “Live Paper” papīra dzērienu salmiņu ražotnes paplašināšanai. Uzņēmums ir vienīgais papīra dzērienu salmiņu ražotājs Baltijas valstīs, un tā produkcijas klāstā ir dažādu krāsu, diametru un garumu salmiņi – pārstrādājami, bioloģiski noārdāmi un nesatur alergēnus.

Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība grantu 10 000 eiro apmērā piešķīra uzņēmumam SIA “ThatDay” menstruālās apakšveļas ražošanas attīstībai. Uzņēmuma ražotā produkcija ir gaumīgs, inovatīvs un ilgtspējīgs risinājums, kā samazināt gan ekoloģiskās pēdas nospiedumu, gan finansiālos izdevumus, norāda bankas pārstāvji.

Ķekavas novada pašvaldības grantu 10 000 eiro apmērā saņems uzņēmums SIA “Formatech” neliela izmēra, aiz auto velkama kempera ražošanas attīstībai. Ir izstrādāts prototips, kas jau guvis atzinību par plašo papildaprīkojuma klāstu un mūsdienīgo dizainu.

Mārupes novada pašvaldības grantu 10 000 eiro apmērā saņems uzņēmums SIA “Storm Adventures”, kas radījis vētras simulācijas iekārtu – aizraujošu atrakciju, kurā izjust viesuļvētras spēku un izaicināt sevi, sākot ar vieglu vēju līdz pat otrās kategorijas viesuļvētrai. 

Olaines novada pašvaldības grantu 7870 eiro apmērā saņems SIA “Lavandu namiņš” izglītības procesa nodrošināšanai. Tā ir pirmsskolas izglītības iestāde Olainē, kas apvieno brīvdabas pedagoģijas un Barboleta metodes, tādējādi veicinot bērnu vispusīgu un veselīgu attīstību caur kustībām, eksperimentiem, mācīšanos āra vidē un pašvadītu mācīšanos, vēsta bankas pārstāvji.

Siguldas novada pašvaldība šogad atbalstīja divus projektus. Grantu 5000 eiro apmērā saņems  SIA “Sucre” – ģimenes uzņēmums, kas veido konditorejas studiju ar kafejnīcu un gatavo dizaina kūkas pēc pasūtījuma. Tāpat grants 5000 eiro apmērā piešķirts Siguldas kafijas grauzdētavas attīstīšanai, lai viss par kafiju būtu vienuviet – kafejnīca, grauzdētava, koncepta veikals, meistarklases un darbnīcas, kafijas automātu tirdzniecība, to remonts un apkope.

Arī Ropažu novads šogad atbalstīja divus projektus – grantu 8400 eiro apmērā saņems Jānis Stupelis bezkontakta piekabju nomas pakalpojuma attīstībai, savukārt grantu 1600 eiro apmērā saņems SIA “Garkalnes mājas vīni” bezalkoholiskā vīna ražošanas attīstībai.

Grantu programma “(ie)dvesma” norisinās jau sesto reizi ar mērķi sekmēt uzņēmējdarbības attīstību. Līdz šim programmas ietvaros atbalstu savas idejas īstenošanai saņēmuši 40 jaunie uzņēmēji Pierīgā, atgādina bankas pārstāvji. 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.