Menu
 

Investējot 380 000 eiro, "Ādažu čipsu" ražotnē uzstāda notekūdeņu attīrīšanas iekārtas

  • Autors:  Apriņķis.lv
Investējot 380 000 eiro, "Ādažu čipsu" ražotnē uzstāda notekūdeņu attīrīšanas iekārtas Publicitātes foto

Uzņēmums “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” ieguldījis 380 000 eiro “Ādažu čipsu” ražotnē, uzstādot jaunas un efektīvas ūdens attīrīšanas iekārtas, kas samazina notekūdeņu piesārņojuma slodzi uz vidi un uzlabo notekūdeņu attīrīšanas kvalitāti, informē “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja Lineta Mikša.

“Mēs ik gadu ieguldām ne vien ražošanā un produktu attīstībā, bet arī industriālo procesu pilnveidē, lai mazinātu to ietekmi uz vidi. Mūsu mērķis ir ne tikai izdzīvot šo dienu, bet ielikt fundamentālus pamatus nākotnei. Tas arī nosaka mūsu prioritātes – investēt nākotnes attīstības perspektīvā,” stāsta uzņēmuma “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

“Tāpat kā jebkura atbildīga persona, arī uzņēmēji ap sevi rada pozitīvas pārmaiņas. Mums ir prieks Ādažos sadarboties ar “Orkla Confectionery & Snacks Latvija”, kas izprot vides un sociālos riskus, ir gatavi investēt modernās vides tehnoloģijās un saimniekot videi draudzīgi,” stāsta Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks. 


No kreisās puses: “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” piegādes ķēdes direktors Henrijs Fogels, Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks un “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

2018. gadā “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” uzsāka mērķtiecīgu attīstību ilgtspējas jomā, izstrādājot stratēģiju, kas paredz apņemšanos darboties saskaņā ar atbildīgiem, ētiskiem, uz ilgtermiņa attīstību vērstiem uzņēmējdarbības principiem visā piegādes ķēdē, sākot no ražošanas līdz produktu nonākšanai veikalos, stāsta L. Mikša.

Šā gada laikā uzņēmums ir arī sācis īstenot izstrādāto stratēģiju, investējot notekūdeņu attīrīšanas iekārtu uzstādīšanā “Ādažu čipsu” ražotnē, kā arī jau līdz šī gada beigām atteiksies no palmu eļļas izmantošanas kartupeļu čipsu ražošanā, pilnībā aizstājot to ar saulespuķu eļļu.

Kā norāda uzņēmuma pārstāve, kopš 2012. gada “Ādažu čipsu” ražotne ir dubultojusi kopējos ražošanas apjomus, gadā saražojot vairāk nekā 5 000 tonnu kartupeļu čipsu un citu sāļo uzkodu zīmoliem “Ādažu čipsi”, “Taffel the Original Snacks” un citām privātajām preču zīmēm. Jaunās attīrīšanas iekārtas samazina notekūdeņu piesārņojumu, kā arī nodrošina iespēju attīstīt papildu ražošanas jaudu.

“Orkla Confectionery & Snacks Latvija” ir vadošais šokolādes un konditorejas izstrādājumu, kā arī uzkodu ražošanas uzņēmums Baltijas valstīs. Tas pārstāv produktu zīmolus “Laima”, “Selga”, “Staburadze”, “Ādažu čipsi”, “Taffel the Original Snacks” un “Pedro”. Uzņēmums eksportē preces uz gandrīz 30 valstīm, tajā kopumā strādā vairāk nekā 1000 cilvēku, vēsta L. Mikša.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.