Menu
 

"Olainfarm" apgrozījums novembrī audzis par 8%

  • Autors:  Apriņķis.lv
"Olainfarm" apgrozījums novembrī audzis par 8% Publicitātes foto

AS “Olainfarm” provizoriskie konsolidētie šī gada novembra rezultāti liecina, ka realizācija ir sasniegusi 10,9 miljonus eiro, kas ir 8% pieaugums pret pagājušā gada novembri. Arī vienpadsmit mēnešu griezumā “Olainfarm” grupas pārdošanas ir augušas par 7%, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo periodu, un sasniegušas 112,6 miljonus eiro. Šī gada 11 mēnešos “Olainfarm” koncerns realizējis produkciju 52 pasaules tirgos.

Konsolidētie dati

Novembra konsolidētie pārdošanas rezultāti liecina, ka straujākā izaugsme pret pagājušā gada novembri šogad atzīmēta Nīderlandē, Moldovā, Baltkrievijā un Kazahstānā, kur apgrozījums attiecīgi audzis par 474%, 98%, 67% un 52%. Par 34% samazinājusies pārdošana uz Uzbekistānu un par 15% – uz Ukrainu, kas skaidrojams ar pasūtījumu cikliskumu. 2018. gada novembrī “Olainfarm” koncerna lielākie noieta tirgi bija Krievija, Latvija un Ukraina. Kopumā produkcija tika realizēta 33 tirgos, informē AS “Olainfarm” sabiedrisko attiecību vadītāja Dana Hasana.

Straujākais realizācijas pieaugums šī gada vienpadsmit mēnešos ir vērojams Baltkrievijā un Tadžikistānā, kur realizācija augusi attiecīgi par 53% un 52%. Par 31% audzis apgrozījums arī Uzbekistānā. Krievijā realizācija samazinājusies par 5%, savukārt Latvijā vienpadsmit mēnešos pārdošanas augušas par 18%, bet Lietuvā – par 23%.

Nekonsolidētie dati

Pēc nekonsolidētajiem AS “Olainfarm” provizoriskajiem rezultātiem produktu realizācija 2018. gada novembrī veidoja 7,97 miljonus eiro, un ir līdzvērtīga pērnā gada novembra rezultātam. Lielākais realizācijas pieaugums novembrī atzīmēts Nīderlandē un Polijā, kur pārdošanas augušas attiecīgi par 474% un 254%. Novembrī par 8% samazinājās realizācija Krievijā, Ukrainā pārdošanas nokritās par 19%, salīdzinot ar pērna gada novembrī. 34% samazinājums atzīmēts arī Uzbekistānā. 2018. gada novembrī AS “Olainfarm” produkti tika realizēti 30 valstīs Eiropā un Āzijā, stāsta D. Hasana.

Kā liecina nekonsolidētie 11 mēnešu rezultāti, “Olainfarm” realizācija lielākajos tirgos ir bijusi šāda: Baltkrievijā augusi par 27%, Latvijā par 17%, Ukrainā par 5%, bet Krievijā pārdošanas samazinājušās par 10%, salīdzinot ar 2017.gada 11 mēnešiem. Lielākais realizācijas pieaugums atskaites periodā sasniegts Tadžikistānā, Lietuvā un Uzbekistānā, kur apgrozījums attiecīgi audzis par 59%, 35% un 31%. Kopumā 2018. gada vienpadsmit mēnešos AS „Olainfarm” produkti tika realizēti 46 valstīs.

Meitas uzņēmumu realizācijas dati

AS “Olainfarm” piederošā aptieku tīkla SIA “Latvijas aptieka” realizācija 2018. gada novembrī veidoja 2,1 miljonu eiro, kas ir par 11% vairāk nekā šajā periodā pērn. Šajā laikā darbojās 69 aptiekas. SIA “Silvanols” apgrozījums 2018. gada novembrī bija 0,51 miljons eiro, kas ir par 13% vairāk nekā šajā periodā pērn. Elastīgo medicīnisko izstrādājumu ražotāja SIA “Tonus Elast” un Baltkrievijas meitas uzņēmuma “Elast Medikl” realizācija 2018. gada novembrī veidoja 1,05 miljonus eiro. Veselības centru “Diamed” un “Olainmed” apgrozījums novembrī sasniedza 0,25 miljonus eiro. Savukārt Baltkrievijas meitasuzņēmums “NPK Biotest” novembrī realizējis produkciju par 0,2 miljoniem eiro, norāda uzņēmuma pārstāve.

2018. gada vienpadsmit mēnešos AS “Olainfarm” piederošā aptieku tīkla SIA “Latvijas aptieka” realizācija sasniedza 21,4 miljonus eiro, kas ir par 9% vairāk nekā šajā periodā pērn. SIA “Silvanols” apgrozījums 2018. gada vienpadsmit mēnešos bija 5,5 miljoni eiro. Tas ir par 16% vairāk nekā šajā periodā pērn. SIA “Tonus Elast” un Baltkrievijas meitasuzņēmuma “Elast Medikl” realizācija 2018. gada 11 mēnešos sasniedza 9,2 miljonu eiro. Veselības centru “Diamed” un “Olainmed” apgrozījums 11 mēnešos veidoja 2,4 miljonus eiro. Savukārt Baltkrievijas meitasuzņēmums “NPK Biotest” 11 mēnešos realizējis produkciju par 2,1 miljonu eiro.

Pēc AS “Olainfarm” aplēsēm, uzņēmuma nekonsolidētais apgrozījums 2018. gadā varētu sasniegt 96 miljonus eiro, savukārt konsolidētais apgrozījums – 130 miljonus eiro. Saskaņā ar provizoriskajiem apgrozījuma rādītājiem 2018. gada 11 mēnešos ir sasniegti 88% no visa 2018. gadā plānotā nekonsolidētā apgrozījuma un 83% no gadā plānotā konsolidētā apgrozījuma, vēsta D. Hasana.

AS “Olainfarm“ ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs ar vairāk nekā 45 gadu pieredzi medikamentu un ķīmiski farmaceitisko produktu ražošanā. Šobrīd AS “Olainfarm“ produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 60 valstīm, tostarp Baltijas valstīm, Krieviju, citām NVS valstīm, Eiropu, Ziemeļameriku, Āzijas valstīm un Austrāliju.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.