Menu
 

Lidosta "Rīga" šogad apkalpojusi par 16% vairāk pasažieru nekā pērn

  • Autors:  LETA
Lidosta "Rīga" šogad apkalpojusi par 16% vairāk pasažieru nekā pērn Foto: www.facebook.com/riga.airport

Starptautiskās lidostas "Rīga" apkalpoto pasažieru skaits šogad pieaudzis par 16%, ceturtdien, sagaidot šī gada septiņi miljono pasažieri, pastāstīja VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" valdes priekšsēdētāja Ilona Līce.

Lidosta "Rīga" šajā ceturtdienā sagaidīja septiņi miljono šogad apkalpoto pasažieri Aneti Kinču, kura ar nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" reisu devās no Rīgas uz Ženēvu.

Līdz ar pasažieru skaitu pieaug arī apkalpoto lidojumu skaits un kravu apjoms. Laikā no janvāra līdz novembrim lidostā apkalpoti 77 000 lidojumu – tas ir par 12,2% vairāk nekā šajā pašā laika posmā 2017. gadā. Ievērojami pieaudzis arī apkalpoto kravu apjoms, sasniedzot 25 600 tonnu kravas – par 13,2% vairāk nekā gadu iepriekš.

"Lidostas nozīmīgākais partneris neapšaubāmi ir nacionālā aviokompānija "airBaltic", kuras pārvadāto pasažieru skaits lidostā "Rīga" audzis par gandrīz 19%, aviokompānijas tirgus daļai sasniedzot gandrīz 55%," norādīja lidostas valdes priekšsēdētāja, atzīmējot, ka izaugsmi šogad piedzīvojušas arī gandrīz visas pārējās lidostā strādājošās aviokompānijas.

Līce pauda gandarījumu, uzsverot, ka telpās, kuras sākotnēji tika būvētas, lai apkalpotu 2,1 miljonu pasažieru gadā, tas ir liels sasniegums apkalpot septiņus miljonus pasažieru. "Mēs esam lepni, ka mazā, mazā Rīga ir kļuvusi par lielu aviācijas centru," teica lidostas valdes priekšsēdētāja. Viņa skaidroja, ka vidēji dienā tiek apkalpoti 20 000 pasažieru, bet mēnesī – aptuveni pusmiljons. Pērn 28. decembrī lidosta sagaidīja 2017. gada seši miljono pasažieri, tātad gada laikā apkalpoto pasažieru skaits ir pieaudzis par vienu miljonu jeb aptuveni 16%, pastāstīja Līce.

"Mēs attīstāmies stabili un mērķtiecīgi. Šogad valsts simtajā jubilejā, pasažieriem esam piedāvājuši 100 dažādus avio maršrutus un nākamgad nedomājam apstāties," pauda lidostas valdes priekšsēdētāja. Viņa arī pastāstīja, ka nākamgad beigās sāksies jauni būvdarbi lidostas publiskajā daļā, izbūvējot "Rail Baltica" savienojumu, savukārt, lai attīstītu kravu pārvadājumus, tiks būvēts 5.perons tieši kargo pārvadājumiem.

2017. gadā kopumā lidostā "Rīga" apkalpoja 6,097 miljonus pasažieru, kas ir par 12,9% vairāk nekā 2016. gadā. Tāpat lidostā apkalpoja 74 837 lidojumus un pārkrāva 25 525 tonnas kravu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.