Menu
 

Liepājai un Jūrmalai piešķir ERAF finansējumu kultūras un dabas mantojuma saglabāšanai

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ķemeru dabas izglītības centra vizualizācija. Ķemeru dabas izglītības centra vizualizācija. Attēls: www.jurmala.lv

Otrdien, 15. janvārī, Ministru kabinetā apstiprināja grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka kārtību, kādā ievieš Kultūras ministrijas pārziņā esošā Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) specifiskā atbalsta mērķi kultūras un dabas mantojuma atjaunošanai, piešķirot finansējumu arī Liepājas un Jūrmalas pašvaldībai.

Ar grozījumiem Ministru kabineta 2017. gada 24. oktobra noteikumos Nr. 635 "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" prioritārā virziena "Vides aizsardzības un resursu izmantošanas efektivitāte" 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa "Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus" trešās projektu iesniegumu atlases kārtas "Ieguldījumi kultūras un dabas mantojuma attīstībai nacionālas nozīmes attīstības centru pašvaldībās" īstenošanas noteikumi"" tiks palielināts šī specifiskā atbalsta mērķa trešās atlases kārtas finansējums nacionālas nozīmes attīstības centru pašvaldībām, nodrošinot iespēju Liepājas un Jūrmalas pilsētas pašvaldībai īstenot ar kultūras un dabas mantojuma attīstīšanu saistītus projektus, informē Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas referente Inita Kabanova.

ERAF finansējums Liepājas pilsētas pašvaldībai 1 246 717 eiro apmērā un Jūrmalas pilsētas pašvaldībai 994 331 eiro apmērā kultūras un dabas mantojuma attīstībai tika pārdalīts no specifiskā atbalsta mērķa "Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām".

Piešķirto finansējumu Liepājas pilsētas pašvaldībā paredzēts ieguldīt piekrasti raksturojošās dabas ainavas publiskās ārtelpas attīstībai un pieejamības veicināšanai, kā arī kultūras un tūrisma pakalpojumu daudzveidošanai Liepājas centra pludmalē. Savukārt Jūrmalas pilsētas pašvaldība paredzējusi izveidot Ķemeru daudzfunkcionālā dabas izglītības centra pastāvīgo ekspozīciju un labiekārtot funkcionālo teritoriju, vēsta I. Kabanova.

Kopumā specifiskā atbalsta mērķa trešās atlases kārtas ietvaros kultūras un dabas mantojuma attīstības projektus īstenos nacionālas nozīmes attīstības centru pašvaldības – Daugavpils, Jelgava, Jēkabpils, Rīga, Valmiera, Ventspils, kā arī Liepāja un Jūrmala.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.