Menu
 

ZAAO bez maksas uzstādīs dalīti vāktu atkritumu konteinerus privātmājām

  • Autors:  Apriņķis.lv
ZAAO bez maksas uzstādīs dalīti vāktu atkritumu konteinerus privātmājām Publicitātes foto

SIA “ZAAO” (ZAAO), attīstot modernu, iedzīvotājiem ērtu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, ievieš individuāli dalīti vāktu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu privātmāju iedzīvotājiem Cēsu, Limbažu, Saulkrastu, Smiltenes, Valkas un Valmieras pilsētas teritorijā. Pakalpojums, kas ietver 240 litru ietilpības konteineru uzstādīšanu vieglā iepakojuma un stikla iepakojuma nodalīšanai no sadzīves atkritumiem, privātpersonām būs pieejams bez maksas.

ZAAO Šķiroto atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītāja Ginta Gailuma atzīst: “Ir prieks, ka esam raduši iespēju iepakojuma nodošanas pakalpojumu piedāvāt vēl tuvāk klientu namdurvīm. Klientu aptaujas anketās jau vairākus gadus saņemam priekšlikumus šāda pakalpojuma ieviešanai. Tas ir arī solis tuvāk Eiropas regulu izpildei – samazināt apglabājamo atkritumu daudzumu un maksimāli daudz pārstrādei derīgu materiālu nodot atpakaļ apritē, jaunu materiālu ražošanā. Mūsu mērķis ir tuvākajos gados ieviest šo pakalpojumu pēc iespējas plašākā uzņēmuma darbības teritorijā.”

Kā informē ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Leimane, lai pieteiktos pakalpojumam, iedzīvotājam ir jābūt ZAAO klientam, kuram ir noslēgts līgums par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu ar konteineru. Pieteikt līguma noslēgšanu par individuāli dalīti vākto atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu var, zvanot pa tālr. 29221847, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai ierodoties klātienē birojā Valmierā, Rīgas ielā 32, un ekolaukumos – birojos: Cēsīs, Lapsu ielā 19, Saulkrastos, Rīgas ielā 96a, un Limbažos, Mazajā Noliktavu ielā 3.

Pareizi šķirojot un nododot pārstrādei otrreiz izmantojamos materiālus, iedzīvotājiem ir iespēja izvairīties no maksājumu sadārdzinājuma par sadzīves atkritumu izvešanu. Tarifa izmaiņas nosaka grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā, paredzot ikgadēju dabas resursa nodokļa likmes pieaugumu par atkritumu apglabāšanu poligonā. Iepakojuma konteineri tiks nodoti lietošanā un tukšoti bez maksas.

Konteiners vieglajam iepakojumam būs ar dzeltenu vāku, tajā drīkst ievietot papīru, kartonu, PET dzērienu pudeles, polietilēna plēves (LDPE), kosmētikas un sadzīves ķīmijas iepakojumu (HDPE), kā arī metāla priekšmetus. Stikla pudeļu un burku nodošanai tiks uzstādīti konteineri ar melnu vāku, skaidro Z. Leimane.

Jau 2001. gadā, neilgi pēc uzņēmuma izveides, ZAAO sāka klientiem nodrošināt iespēju nodot iepakojumu pārstrādei. Šobrīd infrastruktūra attīstīta līdz 20 ekolaukumiem, kuros pārstrādei var nodot gandrīz divus desmitus atkritumu veidu. Tāpat ZAAO darbības reģionā ir uzstādīti vairāk nekā 600 ekopunkti, kuros pieejami konteineri papīra, metāla, plastmasas un stikla nodošanai, radot normatīvajām prasībām atbilstošu infrastruktūras pārklājumu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.