Menu
 

Linkaits aicinājis Satiksmes ministrijas kapitālsabiedrības pārskatīt savus iepirkumus

  • Autors:  LETA
Linkaits aicinājis Satiksmes ministrijas kapitālsabiedrības pārskatīt savus iepirkumus Foto - Saeimas administrācija

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) aicinājis Satiksmes ministrijas (SM) kapitālsabiedrības pārskatīt savus iepirkumus, informēja SM Komunikācijas nodaļā.

Piektdien Linkaits uz pirmo tikšanos aicināja nozares kapitālsabiedrību vadību, kā arī tikās ar ministrijas darbiniekiem, lai pārrunātu jaunās valdības galvenās prioritātes satiksmes jomā. Ieskicējot savas darbības principus, Linkaits īpaši akcentēja sadarbību ar cilvēku - klientu, pasažieri, kravu pārvadātāju, kā arī vēršanos pret korupciju.

Kā pirmos darbus ministrs izcēla Eiropas Savienības (ES) finansēto lielo transporta projektu revīziju, taksometru jomas sakārtošanu, kā arī sabiedriskā transporta pārvaldības tīkla sakārtošanu, tai skaitā iepirkuma konkursa principu izvērtēšanu.

"Daudz lielāku uzmanību pievērsīsim tam, lai satiksmes nozares infrastruktūra cilvēkiem patiešām būtu ērta. Kritiski izvērtēsim to, kas notiek iepirkumu jomā, jo nav pieļaujama nekāda tolerance pret korupciju un tā sauktajām "shēmošanām"," uzsvēra Linkaits.

Ņemot vērā korupcijas skandālu "Rīgas satiksmē", viņš aicināja ikvienu SM kapitālsabiedrību pārskatīt iepirkumus, īpaši tos, kas saistīti ar uzņēmēju Māri Martinsonu un viņa uzņēmumiem.

Savukārt kapitālsabiedrību amatpersonas iepazīstināja ministru ar šā brīža aktualitātēm viņu vadītājās institūcijās, kā arī paudušas apņemšanos sadarboties kapitālsabiedrību darbības uzlabošanas procesā.

Ministrs tuvākajā laikā plāno individuālās tikšanās ar kapitālsabiedrībām, lai detalizētāk iepazītos ar to darbību un kopīgi sāktu īstenot valdības deklarācijā minētās apņemšanās.

Jau ziņots, ka Saeima šonedēļ ar 61 balsi apstiprināja jauno valdību, kuru vadīs parlamenta vismazākās frakcijas - "Jaunās Vienotības" (JV) - politiķis Krišjānis Kariņš.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.