Menu
 

Bez izsoles pārdos nekustamo īpašumu "Degvielas noliktava Vangaži"

  • Autors:  LETA
Bez izsoles pārdos nekustamo īpašumu "Degvielas noliktava Vangaži" Foto - arhīvs

Maksātnespējīgās SIA "Vangažu nafta" administratore Irēna Medvecka bez izsoles pārdod uzņēmumam piederošo specializēto īpašumu "Degvielas noliktava Vangaži" pretendentam ar augstāko finanšu piedāvājumu, liecina publikācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Tiek pārdots Inčukalna novadā esošs specializēts nekustamais īpašums - degvielas noliktava, kas ir uzbūvēta uz zemesgabala ar kopējo platību 57,92 hektāri, uz tā esošās ēkas un būves - degvielas noliktavu komplekss ar kopplatību 14 184,1 kvadrātmetrs, citas inženiertehniskās komunikācijas un aprīkojums, kas atrodas īpašumā un ar to nesaraujami saistīts, kā arī kustamā manta.

"Vangažu nafta" administratore uzaicina līdz 11.februāra plkst.10 pretendentus iesniegt personīgi, pasta sūtījumā vai parakstītus ar elektronisko parakstu finanšu piedāvājumus administratorei Medveckai, prakses vietā Rūpniecības ielā 20-5, Rīga, LV-1010.

Pretendenta piedāvājumu "Vangažu nafta" administratore pieņems, ja pretendents pirms pieteikuma iesniegšanas būs iemaksājis drošības naudu 10% apmērā no sertificēta vērtētāja noteiktās īpašuma tirgus vērtības 1,2 miljoni eiro. Iemaksātā drošības nauda tiks atgriezta pretendentam septiņu dienu laikā no lēmuma pieņemšanas dienas par pretendenta piedāvājuma noraidīšanu vai tā tiks ieskaitīta pirkuma maksas samaksā, ja pretendents tiks atzīts par pircēju. Ja pretendents, kurš būs iesniedzis augstāko piedāvājuma summu, atteiksies noslēgt pirkuma līgumu, pretendenta iemaksātā drošības nauda netiks atgriezta, pretendents drošības naudu zaudēs.

Iepriekš nekustamo īpašumu mēģināja pārdot izsolē ar sākumcenu 1,2 miljoni eiro.

Jau ziņots, ka Valsts vides dienests (VVD) pērn 18.jūlijā pieņēma lēmumu par daļēju "Vangažu naftas" darbības apturēšanu Inčukalnā. Ar lēmumu tika noteikts, ka "Vangažu naftas" darbība Inčukalna pagastā ir apturēta daļā, kas attiecas uz benzīna produktu grupas ievešanu, pārkraušanu, uzglabāšanu un attīrīšanu, kā arī bīstamo atkritumu uzglabāšanu.

Iepriekš VVD norādīja, ka lēmums ir spēkā līdz laikam, kamēr uzņēmums pilnībā izpildīs VVD Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes (RVP) apstiprinātajā pasākumu plānā traucējošas smakas samazināšanai vai novēršanai izvirzītās prasības - aizstās esošos biofiltrus ar iekārtu, kas nodrošina benzīna grupas produktu pārkraušanā radušos emisiju oksidāciju, izmantojot mikroviļņus, uzstādīs un nodos ekspluatācijā dzelzceļa estakādes lietus ūdeņu un nolijumu un atsūknēto piesārņoto gruntsūdeņu attīrīšanas iekārtu, kā arī nodrošinās benzīna tvaiku savākšanu no dzelzceļa estakādes un novadīšanu uz biofiltra vietā uzstādīto iekārtu.

VVD Lielrīgas RVP 2014.gada 7.martā "Vangažu naftai" izsniedza B kategorijas piesārņojošas darbības atļauju naftas produktu uzglabāšanai un pārkraušanai. Uzņēmums darbību veica ciematā "Meža miers", Inčukalna novadā. Vēsturiski konkrētajā adresē atradusies naftas produktu noliktava.

Veicot piesārņojošas darbības, kuras izraisa traucējošu smaku, smakas mērķlielums nedrīkst pārsniegt 168 stundas gadā. Sūdzības no iedzīvotājiem par smakām tika saņemtas jau no 2015.gada, bet 2016.gadā sūdzību skaits par smakām no Inčukalna novada ir pieaudzis.

Uzņēmuma pārstāvji iepriekš pauda, ka plāno sākt sadarbību ar Rīgas Tehniskās universitātes zinātniekiem uzņēmuma turpmāko tehnoloģisko procesu pilnveidošanā un modernizēšanā vides jomā.

"Vangažu nafta" maksātnespējas process tika sākts pērn 15.augustā.

"Vangažu nafta" ir Artai Jamsenai (83,59%) un Krievijas pilsonim Sergejam Kļičkovam (16,41%) piederošs uzņēmums, kas darbojās naftas produktu pārkraušanas jomā. Kompānija, piesaistot ārvalstu investīcijas vairāk nekā trīs miljonu eiro apmērā, 2013.gadā iegādājās nekustamo īpašumu Vangažos, bijušo padomju armijas bāzi. Kā liecina aģentūras LETA arhīvā pieejamā informācija, 2016.gadā Jamsenai piederēja 56,25% no uzņēmuma, bet Kļičkovam - 43,75%.

Kompānija 2017.gadā strādāja ar 3 562 730 eiro apgrozījumu un guva 155 552 eiro peļņu. Šie rādītāji laika gaitā ievērojami pieauguši - 2015.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 756 126 eiro un tas cieta zaudējumus 164 033 eiro apmērā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.