Menu
 

"Olainfarm" piegādās Pasaules Veselības Organizācijai prettuberkulozes zāles vairāk nekā miljona dolāru vērtībā

  • Autors:  LETA
"Olainfarm" piegādās Pasaules Veselības Organizācijai prettuberkulozes zāles vairāk nekā miljona dolāru vērtībā Foto - arhīvs

Balstoties uz pērn noslēgto sadarbības līgumu, šī gada pirmajā ceturksnī zāļu ražotājs "Olainfarm" piegādās Pasaules veselības organizācijai (PVO) prettuberkulozes preparātu "PASS nātrija sāls" vairāk nekā viena miljona ASV dolāru (856 000 eiro) vērtībā, informēja uzņēmuma pārstāve Dana Hasana.

"PASS nātrija sāls" ir plaši pazīstams prettuberkulozes līdzeklis, kas jau ir pierādījis savu efektivitāti pasaulē. PVO to izmanto tuberkulozes ārstēšanai jaunattīstības valstīs Āzijā un Āfrikā.

Kā norāda "Olainfarm" valdes priekšsēdētājs Oļegs Grigorjevs, sadarbība ar PVO organizāciju notiek kopš 2011.gada. Kopš šī laika "Olainfarm" kvalificējās kā uzticams PVO partneris prettuberkulozes programmā, kā arī regulāri piedalās PVO organizētajos iepirkuma konkursos.

"Konkurence šajā segmentā pasaulē ir ļoti liela un mums ir patiess gandarījums, ka "Olainfarm" spēj izpildīt visaugstākās medikamenta kvalitātes prasībās, kas tiek izvirzītas PVO partneriem un ir kļuvis par ilgtermiņa partneri prettuberkulozes programmā", uzsver "Olainfarm" vadītājs.

2011.gadā "Olainfarm" ražotais prettuberkulozes līdzeklis "PASS nātrija sāls" tika iekļauts PVO kvalificēto medikamentu sarakstā, uzņēmumam kļūstot par pirmo farmācijas kompāniju Baltijā, kuras ražotais medikaments ir iekļauts PVO programmās. Medikamenta reģistrācija PVO programmās valstīm ar tuberkulozes problēmām sniedz iespēju "Olainfarm" programmā pārdot šo produktu bez papildu reģistrācijas konkrētās valstīs, paverot jaunus noieta tirgus.

Medikamentu "PASS nātrija sāls" uzņēmums ražo kopš 2001.gada, un bez PVO to piegādā arī specializētajiem klīniskajiem centriem Baltijas valstīs un starptautiskai nevalstiskajai organizācijai "Ārsti bez robežām".

Hasana uzsvēra, ka pirmie efektīvie medikamenti tuberkulozes ārstēšanai parādījās pagājušā gadsimta četrdesmitajos gados. "Lai arī Rietumeiropā un Ziemeļamerikā tuberkulozes izplatība šodien ir visai zema, tomēr ļoti lielā pasaules daļā tuberkuloze joprojām ir realitāte," norādīja uzņēmuma pārstāve.

Kā liecina jaunākais PVO Globālais tuberkulozes ziņojums, 2017.gadā ar tuberkulozi pasaulē slimoja aptuveni desmit miljoni cilvēku. 30 pasaules valstis ar augstāko tuberkulozes izplatību veidoja 87% no visiem saslimšanas gadījumiem. Pateicoties ilgtermiņa masīvām tuberkulozes apkarošanas iniciatīvām pasaulē sasniegts ikgadējs saslimšanas gadījumu samazinājums vidēji par 2% gadā, bet 2020.gada mērķis ir mazināt saslimšanu par apmēram 5% gadā.

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Kompānijas akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.