Menu
 

Par iespējamu prettiesisku rīcību atsauc atkritumu apsaimniekotāja "Piejūra" valdi

  • Autors:  LETA
Attēls: www.facebook.com/piejura Attēls: www.facebook.com/piejura

Pārmetot bezdarbību un, iespējams, prettiesisku rīcību, deviņu pašvaldību pārstāvji kā kapitāldaļu turētāji atsaukuši SIA "Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība "Piejūra"" valdi pilnā sastāvā, aģentūru LETA informēja Tukuma novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Sintija Zekunde.

Jūrmalas pilsētas, Talsu, Tukuma, Kandavas, Engures, Dundagas, Jaunpils, Mērsraga un Rojas novada domes kapitāldaļu turētāju pārstāvji "ir konstatējuši faktus, kas norāda uz sabiedrības valdes nesaimniecisku un, iespējams, prettiesisku rīcību, neapzinātu vai apzinātu bezdarbību un iespējamiem normatīvo aktu pārkāpumiem", skaidroja Zekunde. Tas konstatēts, izskatot "Piejūras" valdes pārskatu par 2018. gada finanšu darbību, valdes plānu un priekšlikumus uzņēmuma maksātspējas uzlabošanai, iepazīstoties ar AS "Swedbank" sniegto informāciju, uzklausot neatkarīgā revidenta SIA "Auditorfirma inspekcija" viedokli un iepazīstoties ar Tukuma novada domes speciālistu izlases kārtā veikto iepirkumu un finanšu dokumentu pārbaudi.

Tāpēc uzņēmuma valde – valdes priekšsēdētāja Indra Rassone, kā arī valdes locekļi Ojārs Āboltiņš un Raimonds Bērziņš – ir zaudējusi kapitāla daļu turētāju uzticību un tiek atsaukta pilnā sastāvā.

Rassone uzticības zaudēšanu aģentūrai LETA komentēt nevēlējās. Pagaidām nav izdevies iegūt arī Āboltiņa komentāru. Savukārt Bērziņš apgalvoja, ka ir uzticējies valdes priekšsēdētājai, kurai ir liela pieredze atkritumu apsaimniekošanas jomā. Viņam akcionāru sapulcē paustais par problēmām uzņēmumā esot bijis kā "auksta duša". Bērziņš klāstīja, ka 2018. gada sākumā uzņēmums izjutis naudas plūsmas samazināšanos, taču tas no vadības puses skaidrots ar tēriņiem tehnikas iegādei un atkritumu apjoma samazināšanos. Ticis solīts arī, ka gada otrajā pusē situācija uzlabosies.

"Notikušais man lielā mērā ir pārsteigums. Es kā Jūrmalas domes pārstāvis uzticējos valdes priekšsēdētājai, kura arī risināja operatīvos jautājumus," stāstīja atsauktais valdes loceklis.

Ar dalībnieku sapulces lēmumu par "Piejūras" pagaidu valdes locekli iecelts Ēriks Zaporožecs, kura galvenais darba uzdevums ir nodrošināt nepārtrauktu sadzīves atkritumu pakalpojuma sniegšanu, organizēt uzņēmuma iekšējās revīzijas veikšanu, 2018. gada pārskata sagatavošanu un 2019. gada budžeta izvērtēšanu, kā arī regulāru akcionāru informēšanu par situāciju uzņēmumā. Pēc revīzijas ziņojuma saņemšanas dalībnieki lems par tālāko rīcību atbilstoši Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumam. Tiks lemts arī par uzņēmuma valdes skaitlisko sastāvu un atklāta konkursa izsludināšanu uz valdes locekļa amatu.

Zekunde uzsvēra, ka Zaporožecs ir profesionālis atkritumu apsaimniekošanas jomā, viņam ir pieredze krīzes menedžmentā, kā arī loģistikā. Aģentūra LETA jau vēstīja, ka līdz gada sākumam viņš bijis Ozolnieku novada pašvaldības komunālā uzņēmuma SIA "Ozolnieku KSDU" vadītājs, taču īsi pēc tam, kad novada dome lēma tomēr nenodot atkritumu apsaimniekošanu savas kapitālsabiedrības pārziņā, amatu pametis. "Piejūras" akcionāri arī norāda, ka uzņēmuma sniegtie pakalpojumi tiks nodrošināti bez pārtraukuma esošajā apjomā.

"Firmas.lv" dati liecina, ka pašvaldības kapitālsabiedrības apgrozījums 2017. gadā bijis 2,3 miljoni eiro, uzņēmums guvis 276 386 eiro peļņu. Dati par 2018. gadu vēl nav iesniegti.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.