Menu
 

"Olainfarm" lielākais akcionārs aicina ierasties uz akcionāru sapulci nākamajā nedēļā (papildināta)

  • Autors:  LETA
Foto: LETA Foto: LETA

Zāļu ražotāja "Olainfarm" lielākais akcionārs SIA "Olmafarm" aicina akcionārus nepakļauties "Olainfarm" valdes un padomes darbībām un ierasties uz iepriekš izsludināto akcionāru ārkārtas sapulci 1. aprīli, aģentūru LETA informēja "Olmafarm" pārstāvji.

Kompānijas pārstāvji pauda, ka "Olainfarm" valde ir pakļāvusies padomes nelikumīgam spiedienam un, klaji ignorējot normatīvus, publiskojusi paziņojumu par akcionāru sapulces atsaukšanu.

Lielākais akcionārs norāda, ka šāds paziņojums atbilstoši Finanšu instrumentu tirgus likumam ir uzskatāms par tirgus manipulāciju un ir krimināli sodāma rīcība. "Valdei nav tiesību atcelt pēc akcionāra pieprasījuma sasauktu akcionāru sapulci, savukārt akcionāra īpašuma tiesības uz akcijām pierāda ieraksts finanšu instrumentu kontā, nevis tendenciozi un apzināti nepatiesi interpretēts akcionāru saraksts," uzsvēra uzņēmumā.

"Olmafarm" aicina visus "Olainfarm" akcionārus ierasties uz akcionāru sapulci, kas sasaukta 1. aprīlī plkst. 11.00, un izskatīt visus darba kārtībā iekļautos jautājumus. Tāpat "Olmafarm" aicina akcionārus līdzi ņemt izrakstu vai izziņu no finanšu instrumentu konta par situāciju 2019. gada 22. marta dienas beigās, tādējādi likumīgā veidā apliecinot tiesības piedalīties un balsot akcionāru sapulcē.

Tikmēr "Olainfarm" padomes loceklis Mārtiņš Krieķis aģentūrai LETA uzsvēra, ka kompānija aicina akcionārus "neļauties dezinformācijai un nepiedalīties reideru organizētā mēģinājumā ieviest haosu vienā no lielākajiem Latvijas uzņēmumiem".

Krieķis pauda uzskatu, ka, izplatot aicinājumu rīkot prettiesisku akcionāru sapulci, notiek darbība to personu interesēs, kuras faktiski jau iegādājušās divu "Olainfarm" mantinieču akcijas, ar mērķi aizmuguriski sagrābt varu uzņēmumā. "Šāda rīcība ir pretēja gan Valērija Maligina pēdējai izteiktajai gribai, gan arī klaji ignorē akciju sabiedrības valdes vienbalsīgi pieņemto lēmumu," viņš sacīja.

Pēc Krieķa teiktā, šīs personas raksturo ļaunprātīga politiskās ietekmes izmantošana un spiediena izdarīšana uz valsts institūcijām, tostarp Uzņēmumu reģistru, lai panāktu nelikumīgu lēmumu reģistrēšanu un tādējādi sagrautu "Olainfarm" reputāciju. Šīs rīcības mērķis, Krieķa ieskatā, ir samazināt uzņēmuma vērtību un padarīt to par "vieglu laupījumu ar Krieviju saistītiem spekulantiem un izsaimniekotājiem".

Aģentūra LETA jau ziņota, ka "Olainfarm" valde paziņojusi, ka ir atcēlusi 1. aprīlī plānoto akcionāru ārkārtas sapulci. Kompānijas paziņojumā biržai "Nasdaq Riga" teikts, ka akcionāru ārkārtas sapulces norise 1. aprīlī bijusi nepamatota, jo, pārbaudot akcionāru sarakstus, atklājies, ka pieprasījumam nav juridiska pamata, proti, pieprasījumu parakstījušās personas nav "Olainfarm" akcionāri un neatrodas uzņēmuma akcionāru reģistrā.

Paziņojums saistīs ar "Olainfarm" līdzmantinieču Nikas Saveļjevas un Annas Emīlijas Maliginas likumiskās pārstāves Signes Balderes-Sildedzes tiesībām lūgt sasaukt kompānijas akcionāru ārkārtas sapulci. Abas asi kritizēja "Olainfarm" valdes lēmumu atcelt aprīlī plānoto akcionāru ārkārtas sapulci, saucot to par rupju likuma pārkāpumu un klaju nekompetenci.

"Olainfarm" padomes priekšsēdētājs Pāvels Rebenoks iepriekš aģentūrai LETA apšaubīja Balderes-Sildedzes un Saveļjevas tiesības lūgt sasaukt kompānijas akcionāru ārkārtas sapulci, tomēr abas akcionāres uzskata, ka tā ir viltus informācijas izplatīšana.

"Olainfarm" akcionāri ārkārtas sapulcē 1. aprīlī plānoja lemt par izmaiņām padomes sastāvā – akcionāru ārkārtas sapulces darba kārtībā iekļauti jautājumi par padomes vēlēšanām, par atlīdzības noteikšanu padomes locekļiem, kā arī par revīzijas komitejas atsaukšanu, jaunas revīzijas komitejas ievēlēšanu un atlīdzības noteikšanu revīzijas komitejas locekļiem.

Patlaban "Olainfarm" padomē strādā Rebenoks, Mārtiņš Krieķis, Daina Sirlaka un "Olainfarm" bijušā īpašnieka Valērija Maligina, kurš mira 2017.gada decembrī, vecākā meita Irina Maligina.

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Kompānijas akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.