Menu
 

"Mārupes siltumnīcas" modernizē ražošanu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Publicitātes foto Publicitātes foto

SIA “Mārupes siltumnīcas” ar bankas “Citadele” finansējumu 707 000 eiro apmērā turpina modernizēt dārzeņu ražošanas infrastruktūru un ieviest jaunas audzēšanas tehnoloģijas.

Lai dārzeņiem augšanas procesā labāk nodrošinātu tīra ūdens apgādi, siltumu un gaismu, uzņēmums “Mārupes siltumnīcas” modernizēs ražošanas infrastruktūru. Audzēšanas procesam nepieciešamo ūdens daudzumu nodrošinās, izveidojot divus jaunus ūdens urbumus un uzstādot ūdens attīrīšanas sistēmas. Savukārt nepieciešamā siltuma un ogļskābās gāzes ražošanai uzstādīs koģenerācijas iekārtu ar nepieciešamo infrastruktūru, informē bankas “Citadele” padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Ieva Prauliņa.

“Pēdējos divos gados uzņēmums nav veicis būtiskas investīcijas vai ieviesis jaunumus, tāpēc šogad plānojam gan maksimāli izmantot jau esošās iespējas, gan arī ieviest jaunas produkcijas audzēšanas tehnoloģijas. Investīcijas nodrošinās dārzeņu audzēšanai labvēlīgākus apstākļus, kā arī samazinās riskus, kas saistīti ar audzēšanai būtisku resursu, piemēram, tīra ūdens, siltuma un gaismas nepieciešamību. Šis ir kārtējais solis ceļā uz pilnīgu ražošanas procesa modernizāciju, bet darāmā vēl ir daudz – vēl ir ko uzlabot,” skaidro SIA “Mārupes siltumnīcas” līdzīpašniece Kristīne Brunovska.

“Šis ir lielisks piemērs, kā vietējais dārzeņu ražotājs, ieguldot bankas finansējumu attīstībā un ražošanas modernizācijā, ceļ produktivitāti un konkurētspēju. Nu jau pāris gadus leģendāros Mārupes gurķus varam baudīt arī ziemas sezonā, pateicoties ieguldījumiem jaunā un modernā siltumnīcā. Uzņēmuma mērķtiecīgās investīcijas dārzeņiem labvēlīgāku augšanas apstākļu radīšanai ļauj ražot vairāk un visu gadu. Vietējie tomāti un gurķi ir starp pirktākajiem dārzeņiem,” norāda bankas “Citadele” valdes locekle Santa Purgaile.

SIA “Mārupes siltumnīcas” dibināta 2008. gadā un ir SIA “Sabiedrības Mārupe” meitas sabiedrība. Uzņēmums nodarbojas ar dārzeņu audzēšanu segtajās platībās. Lai nodrošinātu produkcijas realizāciju, uzņēmums no 2008. gada nogales ir KS “Baltijas dārzeņi” biedrs.

2018. gadā 8,6 hektāru platībā tika izaudzētas 4776 tonnas gurķu un tomātu. Pērn uzņēmuma apgrozījums bija 9 968 721 eiro un sabiedrībā tika nodarbināti 123 darbinieki, vēsta I. Prauliņa.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.