Menu
 

Noslēgusies Inčukalna krātuves dabasgāzes izņemšanas sezona

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: www.conexus.lv Foto: www.conexus.lv

30. aprīlī noslēdzas Inčukalna pazemes gāzes krātuves (Inčukalna PGK) dabasgāzes izņemšanas sezona. Operatīvā informācija liecina, ka tās laikā no krātuves izņemtas 10,8 teravatstundas (TWh) aktīvās dabasgāzes. Tikmēr jau no trešdienas tiek plānots uzsākt dabasgāzes iesūknēšanas sezonu.

2018./2019. gada sezonā faktiski tika uzglabāti 90% no 2017./2018. gada sezonā uzglabātā aktīvā dabasgāzes daudzuma. Tas bija pietiekami, lai nodrošinātu Latvijas un tuvākā reģiona gāzapgādes vajadzības, informē AS “Conexus Baltic Grid” preses sekretāre Kristīne Baltiņa.

2018. gadā dabasgāzes tirgus dalībnieki no krātuves izņēma 10,8 TWh dabasgāzes, bet kopējais aktīvās dabasgāzes uzkrājums uz iesūknēšanas sezonas sākumu krātuvē bija 13,506 TWh.

Šosezon vislielākais dabasgāzes apjoms – 115 414 071 kWh (kilovatstundas) jeb 115 GWh (gigavatstundas) – tika izņemts 1. martā, kad gaisa temperatūra ilgstošā laika periodā saglabājās zema, vēsta K. Baltiņa.

“Lai arī Inčukalna PGK uzglabātais dabasgāzes apjoms aizvadītajā sezonā ir pietiekams, lai nodrošinātu Latvijas un tuvākā reģiona enerģētisko stabilitāti un drošību, jāuzsver, ka krātuves kapacitāte ir krietni lielāka. Kopējā krātuves ietilpība pārsniedz 24 TWh, līdz ar to krātuves stratēģiskais pielietojums, to izmantojot dabasgāzes rezervēm, nebūt nav izsmelts. Cerīgi skatos uz vienoto dabasgāzes tirgu, kas uzsāks darbu 2020. gada 1. janvārī. Uzskatu, ka vienotais tirgus kāpinās krātuves izmantošanu jau plašākā mērogā,” uzsver AS “Conexus Baltic Grid” valdes priekšsēdētāja Zane Kotāne.

Inčukalna PGK 1. maijā tiks uzsākta dabasgāzes iesūknēšanas sezona. Klientiem 2019./2020. gada krātuves ciklam tiek piedāvāts iegādāties tirgus produktu, grupētās jaudas produktu, divu gadu grupētās jaudas produktu, kā arī virtuālās pretplūsmas produktu, vēsta K. Baltiņa.

AS “Conexus Baltic Grid” ir vienotais dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas operators Latvijā. Uzņēmums ir izveidots 2016. gada decembrī, kad, tuvojoties Latvijas gāzes tirgus liberalizācijai 2017. gada 3. aprīlī saskaņā ar Eiropas Savienības Gāzes direktīvas un Ministru kabineta noteiktajiem regulētā tirgus principiem, AS “Latvijas gāze” tika reorganizēta. AS “Conexus Baltic Grid” tika nodota dabasgāzes infrastruktūra: vienotā dabasgāzes pārvades sistēma un Inčukalna pazemes gāzes krātuve.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.