Menu
 

"Orkla Latvija" kļuvusi par Ārvalstu investoru padomes biedri

  • Autors:  Apriņķis.lv
Publicitātes foto Publicitātes foto

Pārtikas preču, saldumu un uzkodu apvienotā organizācija “Orkla Latvija” ir kļuvusi par Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) biedri, informē padomes birojā.

“Mēs esam priecīgi pievienoties organizācijai, kas apvieno lielākos ārvalstu uzņēmumus Latvijā. Tā kā “Orkla Latvija” ļoti strauji attīstās, mēs vēlamies vēl aktīvāk iesaistīties sabiedriskajos un ekonomiskajos procesos valstī, kas ir būtisks priekšnosacījums mūsu tālākai izaugsmei. Mūsu mērķis ir turpināt investēt Latvijā, lai uzlabotu un attīstītu uzņēmējdarbību, tādēļ dalība Ārvalstu investoru padomē Latvijā ir loģisks solis, lai ciešāk iesaistītos investoriem svarīgu lēmumu pieņemšanas procesos,” stāsta “Orkla Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

“Uzņemot “Orkla Latvija” mūsu biedru saimē, FICIL kļūst par vēl spēcīgāku organizāciju. Turklāt “Orkla Latvija” ir kompānija, kas turpina Latvijā investēt apjomīgus līdzekļus, būvē jaunas ražotnes, attīsta eksportu un vēlas ilgtermiņā piedalīties Latvijas tautsaimniecības izaugsmē. “Orkla Latvija” zināšanas un pieredze būs lielisks ieguvums mūsu organizācijai, lai vēl augstāk celtu mūsu ekspertīzi un spēju Latvijas valdībai piedāvāt tālredzīgus un efektīvus risinājumus,” teic FICIL valdes priekšsēdētāja Jūlija Sundberga (Julia Sundberg).

Kā ziņots, šī gada aprīlī “Orkla Latvija” uzsāka jaunas “Laimas" ražotnes būvniecību Ādažos, tajā ieguldot vairākus miljonus eiro. Jaunā ražotne uzsāks darbu 2020. gadā, bet 2022. gadā tai blakus tiks atklāta vēl viena jauna ražotne, kas specializēsies cepumu un vafeļu ražošanā.

“Orkla Latvija” ir organizācija, kas apvieno divus uzņēmumus – SIA “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” un SIA “Orkla Foods Latvija”, kuru kopējais apgrozījums 2017. gadā bija 112,6 miljoni eiro. “Orkla Latvija” pārstāv zīmolus: “Laima”, “Selga”, “Spilva”, “Gutta”, “Staburadze”, “Ādažu čipsi”, “Pedro”, “Everest”, “Latplanta” un citus. “Orkla Latvija” īpašnieks ir Norvēģijas uzņēmums “Orkla” ASA, kas ir plaša patēriņa zīmola preču uzņēmums Ziemeļvalstīs un Baltijā un kas pārvalda vairāk nekā 90 ražotņu visā pasaulē, vēsta FICIL biroja pārstāvji.

FICIL ir 1999. gadā dibināta nevalstiska organizācija, kuras mērķis ir uzlabot Latvijas uzņēmējdarbības vidi, apvienojot investoru kopīgās intereses un uzturot dialogu ar Latvijas valdību. FICIL ir apvienojušies 38 lielākie ārvalstu uzņēmumi Latvijā, 13 ārvalstu tirdzniecības kameras, Rīgas Ekonomikas augstskola un Francijas ārējās tirdzniecības padome.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.