Menu
 

Babītes novada koris "Maska" devies uz starptautisko konkursu "Eirovīzijas koris 2019" Gēteborgā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - korismaska.lv Foto - korismaska.lv

Trešdien Babītes novada jauktais koris "Maska" diriģenta Jāņa Ozola vadībā devies uz Gēteborgu Zviedrijā, kur jau sestdienas vakarā sacentīsies ar deviņiem Eiropas koriem starptautiskajā amatierkoru konkursā “Eirovīzijas koris 2019”.

“Tikko esam atgriezušies no Japānas, kur ieguvām divus “Grand Prix” starptautiskos koru konkursos [35. starptautiskajā Takarazukas kamerkoru konkursā un 2. starptautiskajā Tokijas koru konkursā], kas ir ļoti liels sasniegums gan mums pašiem, gan arī apliecinājums tam, ka latviešu kormūziku ļoti augstu novērtē visā pasaulē,” priecājas kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents Jānis Ozols. “Gatavošanās laiks Koru Eirovīzijai ir bijis ļoti intensīvs, bet tas jau ir devis izcilus rezultātus un ticu, ka arī Gēteborgā sevi parādīsim vislabākajā līmenī.”

Koris "Maska" konkursā izpildīs Lauras Jēkabsones skaņdarbus, kas rakstīti tieši korim. Jānis Ozols uzskata, ka tā ir kora stiprā puse: “Dziesmu pamatā ir latviešu tautasdziesmas, caur kurām izdziedam mūsu tradīcijas, un Lauras mūzika ir tā, ko izjūtam un izpildām no sirds. Tas arī ir mūsu galvenais mērķis – dziedot parādīt to, kāda ir Latvija – stipra, skaista un vienota. Mēs esam maza daļiņa no valsts, bet ticu, ka katrs no sirds darot savu lietu, varam sasniegt ļoti daudz.”

Korim "Maska" Gēteborgā būs jāsacenšas ar kolektīviem no Beļģijas, Dānijas, Vācijas, Norvēģijas, Skotijas, Slovēnijas, Zviedrijas, Šveices un Velsas. Atšķirībā no konkursa “Eirovīzijas gada koris”, kas 2017. gadā tika aizvadīts Rīgā, Gēteborgā uzvarētājs tiks noteikts divās kārtās. Pirmajā kārtā visi desmit kori izpildīs četras minūtes garu a capella priekšnesumu. Pēc tam žūrija apspriedīsies un dalībai fināla kārtā izvirzīs trīs korus. Finālistiem būs jāizpilda īpaši finālam sagatavota četras minūtes gara a capella programma. Uzvarētājus noteiks profesionāļu žūrija. Konkursa uzvarētājs saņems ne vien uzvarētāja titulu, bet arī iespēju nākamgad doties uz Pasaules koru spēlēm Beļģijā.

Turēt īkšķus par Babītes kori varēs, vērojot konkursa tiešraidi LTV1 3.augustā no plkst. 21.25. Tiešraidi komentēs LTV kultūras raidījumu vadītāji – Kristīne Komarovska un Jānis Holšteins-Upmanis.

Korim "Maska" uz Zviedriju līdzi devusies arī LTV kultūras žurnāliste Linda Veinberga, kura sekos kora gaitām un būs klāt arī konkursa atbildīgākajos brīžos, lai par visu jaunāko pavēstītu LTV Kultūras ziņās.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.