Menu
 

Ar daudzveidīgu aktivitāšu programmu svinēs Nacionālās bibliotēkas simtgadi

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: Indriķis Stūrmanis, www.lnb.lv Foto: Indriķis Stūrmanis, www.lnb.lv

Sestdien, 31. augustā, no plkst. 10.00 līdz 20.30 ar daudzveidīgu pasākumu programmu notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) simtgades svinības. Tajās, rīkojot diskusijas, radošās darbnīcas, izstādes, spēles, koncertus, filmu seansus un citas aktivitātes, piedalīsies teju 100 sadarbības partneri – LNB draugi un domubiedri. Ieeja bez maksas.

Papildinot kopskaitā 120 bibliotēkas draugu radītās norises, ikvienam interesentam būs iespēja doties 15 īpašos ekskursiju maršrutos, nokļūstot ikdienā nepieejamās Gaismas pils vietās, piedalīties sarunās par literatūru, baudīt LNB izstādes, iepazīt krājuma bagātības un vērot LNB digitālo resursu demonstrācijas. Aktivitātes notiks visā ēkā, tostarp tās priekšlaukumā, informē Latvijas Nacionālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību vadītājs Augusts Zilberts.

31. augusta svinību programmā piedalīsies tādi LNB draugi kā “Brain Games”, Imanta Ziedoņa fonds “Viegli”, improvizācijas teātris “TeaTree”, interneta žurnāls “Satori”, karšu izdevniecība “Jāņa sēta”, “Latvenergo”, Latvijas Jauno zinātnieku apvienība, Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Latvijas Radio, Latvijas Universitāte, Latvijas valsts simtgades birojs, LNB Atbalsta biedrība, Marta Selecka, Gustavs Terzens un Uģis Olte (raidījums “Literatūre”), Rīgas Doma kora skolas un Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas audzēkņi, Rīgas starptautiskais kino festivāls “RIGA IFF”, samuraju parks “Katori Dojo Latvija”, Satversmes tiesa, skeitbordists Madars Apse un “Red Bull”, Tiesībsarga birojs un invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”, “Tilde”, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, žurnāls “IR” un daudzi citi. Pasākumu programma skatāma LNB tīmekļvietnē – šeit un šeit.

Par bibliotēkas jubilejas gada vēstnesi izraudzīts pupuķis (Upupa epops) – krāšņs putns, kas sastopams arī Latvijā. Svētku materiālos redzamais putna zīmējums (1809) glabājas LNB Letonikas un Baltijas centra krājumā. Autors – Liepupes muižas Meku ģimenes ārsts Ernsts Vilhelms Drimpelmans (1760–1830), stāsta A. Zilberts.

Svētku laikā ikvienam būs arī iespēja dāvināt grāmatu LNB Tautas grāmatu plauktam: www.tautasgramatuplaukts.lv. Dienas gaitā LNB priekšlaukumā darbosies Mūkusalas street food kafejnīcas “Terra”, “FoodBox”, “Hačapurija”, “M:I Gelato”, bet par gardajām Pupuķa kūkām un atspirdzinājumiem gādās arī bibliotēkas restorāns “Klīversala”.

Apmeklētāji aicināti iegūt LNB lasītāja kartes, kas šogad pieejamas īpašajā bibliotēkas simtgades svētku dizainā. Savukārt LNB simtgades suvenīri un jaunākās grāmatas būs pieejamas LNB Atbalsta biedrības suvenīru veikalā "Draugu telpa".

A. Zilberts mudina uz bibliotēku doties kājām, ar velosipēdiem un skrejriteņiem vai izmantot sabiedrisko transportu. Automašīnas būs iespējams novietot LNB autostāvvietā, tostarp apkārtējās ielās, savukārt velosipēdus un skrejriteņus - velo novietnēs pie galvenās ieejas. Tāpat bibliotēkas pārstāvis atgādina, ka līdzpaņemtās somas būs jāatstāj LNB garderobē vai mantu glabātuves skapīšos.

Visa LNB ēka ir pieejama arī vecākiem ar bērnu ratiņiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem (tostarp ratiņkrēslos). Nepieciešamības gadījumā gados vecāki cilvēki vai cilvēki ar kustību traucējumiem varēs izmantot LNB pieejamos ratiņkrēslus. LNB telpās tiek nodrošināts bezmaksas dzeramais ūdens. Apmeklētāji arī aicināti ņemt līdzi personīgās, daudzreiz lietojamās ūdens pudeles (caurspīdīgas) vai minerālūdeni oriģināliepakojumā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.