Menu
 

Dailes teātra jaunajā sezonā gaidāmi 16 jauniestudējumi (papildināta)

  • Autors:  LETA
Foto - Jānis Deinats Foto - Jānis Deinats

Dailes teātra 2019./2020.gada sezonā gaidāmi 16 jauniestudējumi - 14 izrādes un divi koncerti, šodien žurnālistiem pastāstīja teātra mākslinieciskais vadītājs Dž. Dž. Džilindžers.

Teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos piecas izrādes. "Neiespējamā misija", "Iemīlējies Šekspīrs", "Talantīgais misters Riplijs", "Santa Krusa" un "Trīs draugi".

Šajā zālē skatītāji varēs apmeklēt arī divus jaunus koncertus - "Vecgada koncertu" un "Spanovska ballīti - 6.sērija".

Savukārt Mazajā zālē pirmizrāde gaidāma izrādēm "Nepanesami ilgi apskāvieni", "Inspektors Tutū", "Testosterons", "Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta", kā arī "Sievietes un klavierskaņotājs".

Tikmēr Kamerzālē uz pirmizrādi skatītājus aicinās izrāde "Trīs šūpoles", "Māte", "Monstrs" un "Blokmājas Dons Kihots".

Dailes teātra valdes loceklis Andris Vītols klātesošajiem pastāstīja no novembra divas izrādes - "Lauva ziemā" un "Salemas raganas" - būs titrētas angļu valodā un arī turpmāk teātris centīsies katru mēnesi titrēt vienu vai divas jaunas izrādes.

Viņš arī iezīmēja, ka, gaidot teātra 100 sezonu, darbinieki "nesēž rokas klēpī salikuši". "Mēs gatavojam grāmatu par Dailes teātri, kurā stāstīsim ne tikai par pagātni, bet arī tagadni. Tāpat organizēsim starptautisku teātru sadarbības konferenci, kur uzsvars būs tieši nākotnes attīstībai. Neiztrūks arī jubilejas koncerti," veicamos darbus iezīmēja Vītols. 

Teātri šosezon sagaidāma virkne atjaunošanas darbu. Investējot 1,7 miljonus eiro Eiropas Savienības fondu naudas, Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) veiks ēkas energoefektivitātes uzlabošanas projektu, kā arī gaidāma teātra priekšlaukuma rekonstrukcija. 

VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica norādīja, ka energoefektivitātes projekta laikā ēkai tiks nomainīts jumta segums, logi, durvis, kā arī tiks nosiltināts teātra tornis virs skatuves.

Tāpat plānots Lielajai zālei modernizēt apgaismojuma sistēmu un arī pārbūvēt teātra apkures sistēmu. Visi darbi notiks paralēli teātra darbam un plānots, ka tādā veidā uzlabosies ne viens skatītāju un darbinieku komforts, bet arī samazināsies teātra komunālie maksājumi, kuru līdzekļus varēs ieguldīt citos mērķos. 

Tikmēr priekšlaukuma atjaunošana notiek sadarbībā ar Rīgas domi un patlaban jau notiek projektēšanas darbi. Vairumu darbu iecerēts pabeigt līdz nākamajai sezonai. 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.