Menu
 

Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss Jūrmalā pulcēs korus no septiņām valstīm

  • Autors:  Apriņķis.lv
 “Ar savu konkursu esam ceļā uz iekļūšanu Eiropas “Grand Prix” koru konkursu apritē, kur svarīgs ir gan koru snieguma līmenis, gan arī organizatoriskās un praktiskās lietas. Aicinām ikvienu interesentu bez maksas apmeklēt konkursa norises Dzintaru koncertzālē un izbaudīt tikai konkursiem vien raksturīgo azarta un sacensību garu,” stāsta konkursa mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols. Foto - publicitātes “Ar savu konkursu esam ceļā uz iekļūšanu Eiropas “Grand Prix” koru konkursu apritē, kur svarīgs ir gan koru snieguma līmenis, gan arī organizatoriskās un praktiskās lietas. Aicinām ikvienu interesentu bez maksas apmeklēt konkursa norises Dzintaru koncertzālē un izbaudīt tikai konkursiem vien raksturīgo azarta un sacensību garu,” stāsta konkursa mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols. Foto - publicitātes

No 20. līdz 22. septembrim sadarbībā ar Jūrmalas domi Dzintaru koncertzālē ceturto gadu notiks Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss. Šogad par “Grand Prix” ieguvēja titulu sacentīsies deviņi kori no septiņām valstīm – Turcijas, Īrijas, Krievijas, Somijas, Baltkrievijas, Igaunijas un Latvijas.

Konkursā piedalīsies jauktais koris "Salutaris" (Baltkrievija), jauktais koris "Mornington Singers" (Īrija), vīru koris "Valkia" (Somija), sieviešu koris "Sirene" (Turcija), jauktais koris "HUIK! " (Igaunija), jauktais koris "Mlada" (Krievija), kā arī trīs pašmāju kori – sieviešu koris "Cantus", "Jasmīnas koris" un jauktais koris "Laiks" no Liepājas.

Koru sniegumu vērtēs profesionāla starptautiska žūrija ar spāņu komponistu Havjeru Busto (Javier Busto) priekšgalā. Pārējie četri žūrijas locekļi būs godalgotais lietuviešu diriģents Linas Balandis (Linas Balandis); grupas ”The Real Group” dibinātāja un ilggadēja dziedātāja, vokālās mākslas pasniedzēja Katarīna Henrisone (Katarina Henryson) no Zviedrijas; igauņu kordiriģents, profesors, Igaunijas Dziesmu svētku virsdiriģents Rauls Talmars (Raul Talmar); kā arī pagājušā gada konkursa obligātā skaņdarba autors un starptautiski pazīstamais latviešu komponists Andris Dzenītis.

Trīs augstāko vērtējumu ieguvušie kori iegūs naudas balvas: “Grand Prix” jeb 1. vietas ieguvējs saņems Jūrmalas pilsētas kausu un “Latvijas Valsts meži” Lielo balvu 3500 eiro; 2.vietas ieguvējs – 2000 eiro naudas balvu, bet 3. vietas ieguvējs – 1000 eiro. Papildus tiks pasniegta Labākā diriģenta balva (500 eiro), Labākā obligātā skaņdarba interpreta balva (250 eiro), kā arī Skatītāju simpātijas balva. Pirmo reizi Skatītāju balsojums notiks gan klātienē, gan internetā, ļaujot visiem līdzjutējiem gan zālē, gan pie ekrāniem atdot balsi par savu favorītkori. Šogad balvu nominācijām pievienosies arī balva par labāko unisona skaņdarba interpretāciju, kā arī skatuviski atraktīvāko priekšnesumu.

Konkursa “Grand Prix” balvas statueti jau ceturto gadu veido māksliniece un kordziedātāja Ginta Grūbe, un šogad balva gatavota no ozolkoka. “Mūsu nacionālā bagātība ir daba. Ik gadu koru konkursa balva ir veidota no cita materiāla. Šogad – no ozola, koka, kuram ir tik īpaša vieta latviešu mitoloģijā. Tas simbolizē spēku un ilgu mūžu. To arī novēlu konkursa uzvarētājam – lai arī kur dotos 2019. gada notikumam darinātā balva,” stāsta māksliniece.

Konkursa programma: 20. septembrī plkst. 20.00 atklāšanas koncerts Dubultu Evaņģēliski luteriskajā baznīcā; 21. septembrī 11.00 obligātās programmas konkurss Dzintaru koncertzālē; 21. septembrī 17.00 brīvās izvēles programmas konkurss Dzintaru koncertzālē; 22. septembrī 11.00 “Grand Prix” fināls, Noslēguma koncerts ar viesiem – bungu un dūdu grupu “Auļi” un konkursa uzvarētāju apbalvošana Dzintaru koncertzālē.

Ieeja visos pasākumos – bez maksas. Uz Noslēguma koncertu vietu skaits ierobežots, tāpēc pirms pasākuma laicīgi jāizņem bezmaksas ieejas kartes Dzintaru koncertzāles kasē.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.