Menu
 

Video: Novembrī uz kino ekrāniem nonāks vēsturiskā kara drāma "Dvēseļu putenis"

  • Autors:  LETA
Foto - facebook.com/DveseluPutenis Foto - facebook.com/DveseluPutenis

Pēc piecu gadu veidošanas novembrī uz kino ekrāniem visā Latvijā nonāks vēsturiskā kara drāma "Dvēseļu putenis", informēja filmas sabiedrisko attiecību vadītāja Eva Šķēle.

Rudenī, 8.novembrī, apritēs tieši 100 gadi kopš Latvijas brīvības cīņām, ievadot novembra svētku un neatkarības nedēļu, un šajā dienā notiks filmas "Dvēseļu putenis" pirmizrāde.

Šķēle atgādināja, ka vēsturiskā kara drāma pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem vedīs 100 gadus senā pagātnē. "Sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību - pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Saviļņojošais stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu," stāstīja filmas veidotāju pārstāve.

Galveno varoni filmā atveido Oto Brantevics no Turlavas, kuram šī ir pirmā pieredze lielajā kino. Pārējo filmas aktieru ansambli veido Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa, Raimonds Celms, Gatis Gāga, Jēkabs Reinis, Vilis Daudziņš, Renārs Zeltiņš, Ieva Florence, Grēta Trušiņa un daudzi citi. Kopā ar aktieriem filmā filmējās arī vairāk nekā 1500 brīvprātīgie masu skatu aktieri.

Pēc Šķēles paustā, lai skatītājiem ļautu daudz emocionālāk izjust un saprast šo vēsturiski tik nozīmīgo un personīgo stāstu, īpaši piedomāts arī pie no šodienas pieejamā filmas treilera muzikālā pavadījuma, kur tā komponists Rihards Zaļupe integrējis ASV dzīvojošās latviešu komponistes un balvas "Emmy" ieguvējas Lolitas Ritmanis jau radītās filmas muzikālās tēmas, kurā mūsdienīgas nokrāsas savijas ar oriģinālu latviešu strēlnieka Jāņa Friša iedziedātu tautasdziesmas ierakstu. Treilera montāžas režisors ir Gatis Belogrudovs, kadru atlasi veikusi Kate Ozoliņa, bet krāsu korekciju - Andrejs Rudzāts. Skaņas apstrāde uzticēta Artim Dukaļskim, bet grafiskais noformējums - Madaram Upītim.

Filmas "Dvēseļu putenis" komandu veido kino profesionāļi no Latvijas un ārvalstīm, tostarp režisors un producents Dzintars Dreibergs, producente Inga Praņevska, galvenais operators Valdis Celmiņš, Rīgā dzimušais scenārists un Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, komponiste un balvas "Emmy" laureāte Ritmanis, "Casting Bridge" aktieru atlases režisore Gunita Groša, galvenais mākslinieks Juris Žukovskis, galvenā kostīmu māksliniece Sandra Sila, galvenā grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija "Kultfilma" un citi.

Multimediji

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.