Menu
 

Ciklā "Kino un teātra mūzika" Dzintaros – komponists Zigmars Liepiņš

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

2019.gada pavasarī Dzintaru koncertzāle un Latvijas Nacionālā teātra izpilddirektors Ojārs Rubenis aizsāka jaunu koncertu ciklu “Kino un teātra mūzika”. Līdz šim izskanējuši trīs koncerti, kuros klausītāji tikās ar komponistu Raimondu Paulu, Jāni Lūsēnu un Imantu Kalniņu. 11. oktobrī plkst. 18.00 Dzintaru koncertzālē notiks cikla “Kino un teātra mūzika” ceturtais koncerts, kurā tiksimies ar komponistu Zigmaru Liepiņu.

Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību vadītājs Mārtiņš Pučka pastāstīja, ka koncertā izskanēs Zigmara Liepiņa komponētās melodijas no tādām filmām kā “Vajadzīga soliste” un “Sarkanais mežs”, operas “Parīzes Dievmātes katedrāle”, muzikālās drāmas “Vadonis”, kā arī teātra izrādēm “Adata”, “Trīs musketieri”, “Trīs draugi”, “Iedomu spoguļi”, “Punktiņa un Antons”, “Žanna d’Arka”. Pats autors koncertā būs pie klavierēm un izpildīs skaņdarbus kopā ar solistiem un instrumentālo grupu.

Komponists un taustiņinstrumentālists Zigmars Liepiņš dzimis Liepājā, mūziķu ģimenē. Beidzis Liepājas mūzikas vidusskolu un Latvijas Valsts Konservatoriju. Septiņpadsmit gadu vecumā sācis sacerēt pirmās dziesmas, kā arī spēlēt Liepājas grupā “Santa”. No 1973. gada bijis ansambļa “Modo” taustiņinstrumentālists un dziesmu autors, vēlāk arī tā vadītājs. 1982. gadā ansamblis “Modo” ieguva nosaukumu “Opus”, un Z. Liepiņa vadībā grupa pastāvēja līdz 1989. gadam.

80.gadu sākumā Z. Liepiņš nokļuva popularitātes virsotnē, radot virkni tā laika hitu (“Vēl ir laiks”, “Viss kārtībā”, “Ceļojums”, “Dziesma par rozīti”, “Sentiments” u. c.). 1983. gadā viņš guva ievērību ar mūziku pirmajai Rīgas kinostudijas muzikālajai spēlfilmai “Vajadzīga soliste”. Līdztekus darbībai estrādes mūzikas jomā komponējis mūziku teātra izrādēm, un darbība teātra žanrā vainagojusies ar rokoperu “Lāčplēsis”, operu “Parīzes Dievmātes katedrāle” un “No rozes un asinīm”. No 2013. līdz 2019. gadam bija Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētājs. Saņēmis Triju Zvaigžņu ordeni (IV šķira, 2002) un Latvijas Lielo mūzikas balvu (par operu “Parīzes Dievmātes katedrāle”, 1997).

Cikla “Kino un teātra mūzika” koncerti iecerēti kā sirsnīgas sarunas ar populāriem un tauta iemīļotiem komponistiem par viņu radīto mūziku leģendārām 20. gadsimta izrādēm un kinofilmām. Koncertos tiksimies ne tikai ar komponistiem, bet arī kinofilmu aktieriem, mūziķiem un dziedātājiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.