Menu
 

Aicina piedalīties forumā "Kultūras līderība Latvijas reģionos" Siguldā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - twitter.com/sadarbibasplatf Foto - twitter.com/sadarbibasplatf

Latvijā dažādu vietējo kopienu līderi ir apvienojušies neformālā kustībā “Latvijas kultūras vēstnieki”. 16.oktobrī Siguldā, kultūras centrā “Siguldas Devons” norisināsies forums “Kultūras līderība Latvijas reģionos”.

Foruma laikā tiks pārrunāti “Latvijas kultūras vēstnieku” kustības mērķi un nākotnes virzība, izskatīti uzdevumi nākamajam politikas plānošanas periodam (2021. – 2027. gads) un diskutēts par kultūras un kopienas līderības vietu jaunajā Latvijas Nacionālās attīstības plānā. Ar priekšlasījumiem uzstāsies sabiedrības viedokļa līderi un “Latvijas kultūras vēstnieku” kustības aizsācēji. Klātesošajiem būs iespēja iepazīt kustības “Aktīvās kopienas” (“Active citizens”), kas attīstās Lielbritānijā, Igaunijā un Lietuvā, labo praksi un pieredzi līderības jomā.

Foruma otrā daļā plānots darbs trīs tematiskajās grupās: “Kas ir kopienu līderība – tās izpausmes, nozīme, uzdevumi”, “Radošums izaugsmei, sadarbībai un attīstībai lokālā un globālā līmenī” un “Pārmantojamība, jauniešu iesaiste”. Dalībniekiem būs iespēja diskutēt par jauniem kultūras vēstnieka darbības formātiem, vairot izpratni par līderību, iepazīt un dalīties pieredzē.

Par foruma dienas kārtību un dalībniekiem – ekspertiem tiks ziņots tuvākajā laikā.

“Latvijas kultūras vēstnieki” ir 2012. gadā izveidota neformāla kustība, kurā šobrīd iesaistījušies vairāk nekā 260 dalībnieki – dažādu vietējo kopienu līderi, tostarp arī mazākumtautību un latviešu diasporas pārstāvji. “Latvijas kultūras vēstnieki” ir kultūras darbinieki, nevalstisko organizāciju pārstāvji, kultūras un mākslas izglītības iestāžu pārstāvji, jauniešu kustību, un māksliniecisko kolektīvu vadītāji no visas Latvijas. Tie nerimstoši veido sabiedrisko dzīvi un kultūras telpu, bet, galvenais, glabā un sargā kultūrvēsturisko mantojumu savā ciemā, pagastā, pilsētā, novadā, reģionā. “Latvijas kultūras vēstnieki” ir ļaudis, kas ieauž krāsainus rakstus mūsdienu Latvijas kultūrvidē un nesavtīgi dalās ar savu pieredzi, kā arī ar daudzveidīgu pasākumu un aktivitāšu palīdzību veicina mijiedarbību starp dažādām etniskajām, sociālām un citām grupām.

Forumu organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar biedrību “Sadarbības platforma”, “British Council” pārstāvniecību Latvijā un biedrību “CultureLab”. Finansiālu atbalstu sniedz Kultūras ministrija un Sabiedrības integrācijas fonds.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.